Logo Kobry Kladno
Čech Akademy Black Belt
O Nás
karate
Karate
kickbox
Kickbox
Allkampf-jitsu SDS
Sebeobrana SDS
Brazilské jiu-jitsu
Jiu-Jitsu
karate
Workout
RSS kanál pro stránky KobraKladno.cz Kobra Kladno na Facebooku
Login:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto počítači
 • Přihlásit
info
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Aktuality

Sebeobrana

Jiu-Jitsu SDS zkoušky 2016

Zkoušky na vyšší technický stupeň v Jiu-Jitsu Street Defence System splnilo z původních třinácti,10 adeptů. Všichni byli velice dobře připraveni i díky intenzivní přípravě mimo tréninkové hodiny. Poděkování patří trenérům - hlavně Alešovi Hráchovi za profesionální přístup při výcviku.

Mistrovství ČR v karate 2016

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KARATE 2016 - proběhlo v sobotu a neděli 3.- 4.12.2016 v Praze pod hlavičkou Českého svazu karate. Závodníci se na něj museli v průběhu celého roku nominovat ve čtyřech národních pohárech nebo z Krajského mistrovství. Kobra letos „zdvihla“ svou fyzickou a technickou přípravu a díky tvrdším tréninkům se nominovala celkem do šesti disciplín. Nakonec pro nemoc a pracovní zaneprázdnění odjeli na závody pouze dva – Terka Jaňourová a Lukáš Pilát.

   Turnaj probíhal v Podvinném Mlýně. Hala byla obrovská a o dost moderní oproti těm, na které jsme všichni zvyklí. Bylo zde 6 tatami s tím, že jedno bylo na vyvýšeném pódiu, kde se odehrávaly finálové bloky, které se živě přenášely Českou televizí.

   V sobotu nastoupili na scénu junioři, muži, ženy a masters. Terezie nás reprezentovala v kategorii juniorek - kata. Atmosféra v celé hale byla hodně napjatá. Tréma stoupala. Terka vyhrála v prvním kole 5:0 a tak z ní trochu opadla nervozita. Ve druhém kole ji ovšem porazila soupeřka, která na sobě celý rok hodně zapracovala. Přesto se Terka dostala až do repasáže o medaile.  Její letošní ustavičná soupeřka ji však technicky překonala a odsunula ji na 4. místo. Terka se ale nevzdává a příští rok jí to musí vrátit.

   V neděli byli na programu žáci a dorostenci. Za Kobru jsme měli v katách Lukáše Piláta. V úvodním kole „jel“ svou nejlepší mistrovskou katu shotokan - Jion. Proti němu nastoupil kluk, který cvičil styl Goju-ryu. Přesto, že Lukáš zacvičil katu se všemi detaily, prohrál 4:1. Čekali jsme na případnou repasáž, ale jeho soupeř se bohužel nedostal přes další kolo. Lukáš tedy po prvním kole skončil. Ale je veliký úspěch, že se na tak velkou soutěž dostal, i přes to, že aktivně závodí necelý rok, a stejně jako pro Terku je to pro něj závazek na příští rok.

   Doufáme, že rok 2017 bude zase úspěšný a pojede nás mnohem víc! Terce a Lukášovi gratulujeme k výborným celoročním výsledkům.

                                                                                                                                            T&spol.

Sebeobrana pro všechny

Na sobotu 19.11.2016 byl instruktor sebeobrany StreetDefenceSystem Pavel Čech z Kobry Kladno pozván na celorepublikový sraz cvičitelů České asociace sportu pro všechny (MR ČASPV) jako lektor pro výuku v krizových situacích. Akce probíhala ve Žďáru nad Sázavou.

  Ve spolupráci s pražským instruktorem Davidem Vlkem si rozdělili přes 120 zájemců ve všech věkových kategoriích. V několika hodinovém aktivním procvičování vybraných sebeobranných akcí a krátkými teoretickými výklady se účastníci seznámili, jak se nedostat do stresové situace a když už, tak jak ji co nejlépe zvládnout.  

Úhyby, odsuny, jednoduché kryty a protiakce, vycházející z vrozených lidských pohybů si většina celkem dobře osvojila a tak zbylo dost času na výklad trestního řádu. Z psychologie obrany se cvičenci seznámili jak reagovat na agresora. Pro většinu přítomných to byly úplně nové informace a ještě dlouho po ukončení semináře se cvičitelé obraceli na instruktory s konkrétními otázkami. Ovšem – nebylo moc času a tak na příštím setkání, které organizuje duch této organizace paní Dobromila Růžičková, se ke všemu lze vrátit.     

Národní pohár karate dorost 10.2016

Národní pohár (Česká Lípa) byl opět silně obsazen. Tři dorostenci z Kobry sice nepřivezli medaile, ale nasbírali bodová ohodnocení do postupové tabulky na Mistrovství republiky. Terezie Jaňourová - Jáchym Dimov - Lukáš Pilát.

  Mistrovství Evropy Fighting 2016

  Závodníci předvedli bojovné nasazení, vytrvalost a urputnost. Samozřejmě i technické finty, které jim trenéři předali. To jim vyneslo tři tituly mistra Evropy a celkově 6 medailí

 • PDF ME_Fighting_2016_Kolin
  • Karate memoriál Praha 2016

   Z prvních závodů po prázdninách byla velká radost. Viz článek níže.

  • PDF MJF9_2016
  • Karate - Ústecký přebor 2016

      Blíží se letní prázdniny 2016 a my jedeme na poslední letní závody v karate. Náš závodní tým se tentokrát objevil na Ústeckém krajském přeboru v České Lípě, pořádaném klubem Sport Relax, kterému patří poděkování za skvělou časovou organizaci těchto závodů. Všechno proběhlo přesně podle harmonogramu. Přebor začínal slavnostním nástupem klubů, kde byly jednotlivě představeny. Poté zahájil hlavní rozhodčí pan Janda soutěž v maximálním duchu fair play.

      Klasicky, jako na každých jiných závodech, se začínalo těmi nejmenšími. V našem zastoupení to tentokrát byli Šimon Odlas a Timmy Nguyen. Timmy zacvičil skvěle až do samotného semifinále! Dále však se rozhodčí přiklonili na stranu jeho soupeře a tak se Timmy dostal do boje o bronzovou medaili díky repasáži. Zde se mu vedlo, hravě si se všemi poradil a domů si tak odvážel krásné 3. místo!

   Šimon nastupoval ve stejné kategorii jako Timmy. Vzhledem k Šimonově dobré formě se dostal až do 2. kola, kde vypadl se soupeřem, který se dostal poté až do finále a tak měl Šimon šanci ještě v repasáži ukázat, co v něm je. Vedl si opravdu dobře, ale soupeř byl lepší. Trenéři určitě vědí, co ještě zlepšovat a to nejen u Šimona.

   V další kategorii starších žáků nás zastupoval David Čacký, který měl už od rána dobrou náladu, a když nastoupil na tatami, rozhodně jí neztratil. Katu zacvičil, jak nejlépe mohl, ale bohužel to nestačilo. Hodně se od minulých závodů zlepšil a když to takhle půjde dál dosáhne i na vyšší příčky. 

   Na další starší kategorie nastupovali Lukáš Odlas, Tereza Jaňourová a Ondra Čech. Terka v juniorkách zabojovala a dostala se do kata finále, kde získala stříbrnou medaili. V ženách prohrála v semifinále se stejnou soupeřkou 2:1. Stále je co zlepšovat. Lukáš se v juniorech prodral až do bojů o 3. místo. Ale na medaili nedosáhl.

   Ondra nastoupil v kategorii kata muži a zadařilo se. Prošel všemi koly bez úhony a dostal se až do finále. Tam narazil na specialistu na kata. A tak si Ondra domů odvážel stříbro!

   Co se týče kumite, zastupoval nás tentokrát pouze Lukáš Odlas, který si vybojoval stříbro.

   Všem zúčastněným gratulujeme k úspěchům!                                                                                                          

                                                                                                                            T @ spol.

   Karate na 14. ZŠ Kročehlavy

   Kobra Kemp 2016

     KOBRA KEMP KLADNO 2016   - termín 8. - 12. srpna 2016. Letní soustředění našich týmů letos proběhlo v Kladně. Sraz byl ráno v hale bios (ČABB). Cvičilo se hlavně venku. Počasí bylo dost nestabilní, ale všichni jsme na něj byli připraveni. Důraz dávali instruktoři na silové a rychlostní testy. Probíhala příprava na závody a tak si účastníci kempu sáhli pro energii dost "hluboko". Na zkoušku tentokrát nikdo nebyl vybrán, ani z karate, ani z jiu-jitsu nebo kickboxu. Uvidíme jak se budou připravovat od září. Snad někdo bude doporučen na předtermín - prosinec 2016. Ve středu a čtvrtek se kladenským fighterům věnovali mistři bojových umění sensei Lohr z Mělníka a sensei Horáček z Tanvaldu. Ve středu večer jsme se s nimi sešli v restauraci na Sítné a mohli jsme si s nimi popovídat i jinak než na tatami. V pátek odpoledne bylo vyhodnocení. Ti nejlepší si odnesli za své výkony a přístup k tréninkům veřejnou pochvalu a sladkou odměnu.

    Pražský přebor v karate 2016

    V sobotu 4.6.2016 se v Praze konaly krajské přebory - o postup na Mistrovství České republiky v karate. Závodů se zúčastnilo přes 170 závodníků z 20 klubů. Vzhledem k tomu, že jsou to jedny z posledních předprázdninových závodů, jsme se na ně vydali v počtu 16 závodníků.

   • PDF Prazsky_prebor_2016
   • Národní pohár žáků 2016 Lovosice

    Sobota 11.6.2016 / Lovosice /  Národní Pohár žáků v karate.

    Národní poháry jsou vždy velice dobře obsazené turnaje a pokud máte natrénováno a v neposlední řadě notnou dávku štěstí, můžete se ziskem bodů za umístění v turnaji nominovat na MČR...to je cíl všech malých karatistů.

    Do Lovosic odjeli z Kobry Kladno Adam Sulejmanov, Timmy Nguyen Tien Thanh, Kristýna Valešová, Samuel Rataj, Jakub Hradský, Viktor Miller a Jáchym Dimov. 

    První nastoupil Timmy. Předvedl katu a vůbec ne špatně. Jenže kouč tušil, že je zle....a taky jo. Malé zaváhání při nástupu a je to konec nadějím na postup do dalších kol. Podobný osud potkal i Týnu a Adama. "V závodním karate jsou teprve na začátku a vybroušení diamantu také chvilku trvá. Dneska neměli svůj den. Nervozita a atmosféra velkých závodů dokáže s dušičkou malých začínajících bojovníků a bojovnic udělat hodně. "Omlouval jejich vyřazení kouč. 

    Viktor a Sam už mají něco za sebou. Bohužel se oběma nepodařilo dostat dále. Prohráli těsně 2:1 na body. Ještě jsme ale měli dalšího zkušeného kataře - Kuba Hradský zatnul zuby a začal procházet startovním pavoukem vzhůru. Dostal se až do čtvrtého kola! (a ještě to nebylo finále, tolik soutěžících v kategorii bylo), kde podlehl budoucímu medailistovi. 

       Smůla se nám lepila na paty v katách, v kumite to snad bude lepší. Zde nastoupil Jáchym a Viktor. Jáchym si nevedl špatně, ale nedokázal úplně zužitkovat to, co natrénoval a vypadává s pozdějším bronzovým medailistou. Viktor v prvním zápase tahal za kratší konec a prohrál o bod. Nic méně jeho soupeř se dostal do finále a to znamená repase a boj o třetí místo. V tvrdém zápase nakonec urval vítězství pro sebe a získal bronz. "Příjemná tečka náročného dne" okomentoval jeho výkon kouč Aleš. 

                                                                                                                                     A@spol

    Grand prix-karate Ústí n. Labem 2016

    V sobotu 14. 5. 2016 se konala mezinárodní soutěž Grand Prix v Ústí nad Labem. Závodů se zúčastnilo 275 závodníků celkem z 8 zemí. Náš klub Kobra Kladno zastupovali Samuel Rataj a Terka Jaňourová. Ten den se soustředili na disciplínu kata.

    Sam (ml. žáci 10-11 let do 7.kyu) nastoupil brzy po úvodu turnaje. Vyhrál dvě kola - své katy cvičil opravdu na jedničku. V třetím jej porazil budoucí finalista. Malý neúspěch, ale dobré v tom, že se Sam dostal do repasáže – boj o třetí místo. Soupeře zde bez problému porazil a odvážel si ze závodu krásnou bronzovou medaili.

    Terka startuje v kategorii juniorky. Využila i možnosti přihlásit se i do kategorii ženy a tak neváhala. V juniorkách se dostala až do finále. Zde jí ale porazila německá reprezentantka a tak Tereza získala stříbrnou medaili.

    Ve vyšší kategorii (ženách) ji v závěru bojů těsně porazila opět Němka (2:1). I tak měla Terka radost. Posledním zápasem si mezi ženami vybojovala 3. místo a to je ve velkém mezinárodním turnaji úspěch.

                                                                                                                                                        T @ spol.

     Wakizaši Cup 2016 karate

     Ondra v disciplíně kata předvedl skvělé techniky ve výskoku. Předchozí týden bylo závodní družstvo pod dohledem hlavního trenéra." Možná" i proto někteří podali velice dobré výkony.

    • PDF Wakiz_2016
    • Ústecký pohár v karate

     Ve Sportovní hale TJ Lokomotiva v Lounech se 7.5.2016 konal Ústecký regionální turnaj v karate. Kobra měla jedenáct závodníků – hlavně kategorie žáků a dorostu.

     V prvních kolech kata se moc nedařilo Oldovi Pulcovi, Štěpánce Studničkové, Davidu Čackému, Vojtovi Dianovi, Týně Valešové a Viktoru Millerovi. Šimon Odlas, Lukáš Pilát a Samuel Rataj se dostali do semifinále a obsadili ve svých kategoriích čtvrtá místa. Stříbrnou medaili v seniorkách získala Tereza Jaňourová.

     V kategorii kumite to nevyšlo Jáchymovi Dimovi (st. žáci). V. Miller si přece jen vybojoval medaili - stříbro a Tereza si ke stříbru přidala zlato. Koučoval Ondra Čech

     Pohár Nadějí 2016 - karate

     V sobotu 9. 4.2016 se v České Lípě konal 21. ročník Poháru nadějí.  Na závodech bylo 270 závodníků z více než 30 klubů z České republiky. K naší základní sestavě - Kuba, Ondra, Terka, Felix, Viktor, Sam a Lukáš  se přidali nováčci - Lukáš Pilát, Vojta Dian a Šimon Odlas. Startovali jsme ve 20 kategoriích a celkově jsme přivezli 3x bronz a 3x stříbro – takže závody pro nás byly úspěšné.

     První se na řadu dostali ti nejmenší, což v našem případě byl Šimon Odlas, který startoval ve 2 kategoriích kata. Zacvičil bez chyby, ale soupeře s mistrovskou katou nepřekonal. Ten se později stal vítězem této kategorie. Jako druhý na řadu přišel Samuel Rataj. První kolo vyhrál, ale bohužel ve druhém už mu došel dech. Další na řadu přišli Lukáš Pilát a Vojta Dian. Byly to jejich první větší závody. Přesto na nich nebyla znát skoro žádná tréma. Oba zacvičili velice dobře, ale na zkušené soupeře nestačili.

     Další - v kategorii starší žáci -  nastoupili Viktor  MillerKuba Hradský. Viktor vypadl hned v prvním kole. Zato Kuba se dostal až do semifinále. Tady se mu již nedařilo a tak čtvrté místo ve velké konkurenci také není až tak špatné.

     Lukáš Odlas to zkusil nejen ve své kategorii dorostenci, ale přihlásil se i do juniorů. Na boj o medaile však nedosáhl.

     Tereza Jaňourová startovala v kategoriích juniorky a ženy. V juniorkách vypadla v prvním kole s pozdější vítězkou. Ta ji však vytáhla do repasáže a Terka si uhájila bronz. V ženách se jí vedlo lépe a získala stříbro.

     Jako poslední na řadu přišel Ondra Čech, podle ostatních a i podle videa, která jsme natáčeli, bylo vidět, že se od minulých závodů hodně zlepšil. Přesto to na medailové pozice nestačilo.

     Po poledni byla na programu byla disciplína kumite - volný zápas.

     Viktor Miller si vedl skvěle. Bojoval, co to šlo. Dostal se do semifinále, kde neuspěl. Tak alespoň dobré čtvrté místo. Felix Altenburg si svým rychlým stylem šel po medaili a na bedně mu předali stříbrnou.

     Poprvé na závodech v kumite si zasoutěžila i Tereza Jaňourová a její bronz byl velkou odměnou.

     Jako poslední se opět na řadu dostal Ondra Čech. Ve finále měl trochu problém - po 9s rozkopl svému soupeři obočí technikou Ura-mawaši-geri. I po napomínání rozhodčím  dosáhl na stříbrnou medaili.

     T. @spol.

      Fighting Liga 2016

      V sobotu 16.4.2016 proběhlo v Chomutově 2. kolo české fightingové ligy. Kobru Kladno zastupovali:

      Adam Pech startoval v kategorii ml. žáků. V prvním zápase s přehledem zvítězil, ale pak jako by ho někdo vyměnil. Postupně mu odešla „fyzička“ a bojovnost utekla oknem. Ještě se dostal do semifinále. Byla to těsná prohra na body a tedy nepopulární bramborová medaile. 

      Tomáš Chvátal nastoupil v kategorii starších žáků -57 kg. Dva zápasy vyhrál s přehledem, ovšem finálový soupeř byl silově dobře připraven. Tomáš však měl skvělého kouče Aleše, kterého na slovo poslechl. Během zápasu postupoval takticky podle jeho rad. A tak po finálovém duelu zvedá rozhodčí ruku našemu borci a to znamená zlato

        Celkově jsme tyto závody pojali jako přípravu před mistrovstvím Evropy, které se bude konat v květnu v Kolíně. To bude jiné "kafe".

     • Fight_2016_1
      • MČR karate ČAOKK

       . . . další na řadě byl Kuba - zajistil si svým výkonem 2.místo. Zlato mu uteklo jen o kousek. Předposlední z nás Terka nastupovala ve dvou kategoriích, ve své - dorostenky a přihlásila se i do juniorek. Kvalitním výkonem se v dorostu vypracovala na první místo. Dařilo se jí i ve vyšší kategorii - porazila i juniorky s černými pásy. Celkově jí to vyneslo dvakrát zlatou medaili. Z šampionátu si odnášela titul dvojnásobný mistr republiky. Jako poslední nastupoval Ondra a také ve dvou kategoriích. V první – juniorské - se mu zadařilo a dosáhl na bronzovou medaili.      Více viz příloha.

      • PDF MCR_CAOKK_2016
      • Vánoční turnaj v karate ve Slaném

       V sobotu 19.12.2015 nás pozvali naši přátelé z oddílu Shotokan Karate-Do Slaný, abychom se zúčastnili tradičního Vánočního turnaje. Rádi jsme pozvání přijali a vyrazili v hojném počtu do Sokolovny ve Slaném. Někteří závodníci z Kobry jeli na závody poprvé - získávat zkušenosti. Velice rychle se adaptovali na "závodní režim" a potom překvapovali svými výkony i své trenéry. Odměnou, byla některým medaile, jiným dobrý pocit, že si zacvičili s ostatními a nasáli trochu atmosféru závodů. 

       Do bojů o cenné kovy v disciplíně Kata se vrhli: Madlenka Fišarová, Markéta Čacká, Kristýna Valešová, David Čacký, Timmy Nguyen, Adam Sulejmanov, Vojta Dian, Pavel Petr, Lukáš Pilát, Tomáš Trojan, Sam Rataj, Viktor Miller a Terka Jaňourová.

       Timmy se předvedl v dobré formě a získal 1.místo v kategorii Kata ml.žáci 9. kyu

       Sam nechtěl zůstat pozadu a vybojoval také 1.místo v kategorii Kata ml.žáci 8-7. kyu

       Dalším kdo zabodoval byl Vojta, který získal 3.místo v kategorii Kata ml.žáci do 6. kyu

       Posledními, kdo si odvezl ze Slaného medaili, byli Lukáš a Pavel, kteří získali 1. a 2. místo v kategorii Kata st. žáci do 6. kyu. Všem závodníků gratuluji k jejich výkonům a rodičům děkuji za podporu. Aleš

       WORKOUT a BRAZIL JIU-JITSU-vánoční kurs

          team WO KOBRA   

       pořádal v hale bios (dójó ČABB) kurs pro veřejnost, který zájemce během vánočních prázdnin "nakopnul".  Kdo si řekl - konečně jedny vánoce nepřiberu a zlepším si kondici, tak to určitě dodržel. K tomu je navigoval jejich trenér Ondra.

       Začalo se od pátku 18.12. První hodina byla ve znamení testů. Přišlo 22 zájemců a rychle se rozjely testovací sady - kliky, tricepsové kliky, shyby, člunkový běh, přítahy na TRX, "prkno", výdrž ve vzporu na bradlech. Na konci se ještě projel kruhový trénink, vysvětlily se znovu zásady dodržování cviků a už většina "mazala" pod sprchu.
       Jen fighteři se přehodili do BJJ kimon a pokračovali v semináři brazilského Jiu-Jitsu. Následující dny se jelo jako v rychlíku a každý se snažil se sebe dostat maximum.

       kurs  BRAZILSKÉHO JIU-JITSU 

       byl v ty samé dny od 18.00 hodin, pod vedením Aleše (blue belt BJJ).

       Kobře Kladno byla v roce 2012 udělena licence pro oficiální výuku brazilského Jiu-Jitsu masterem Robinem Graciem -   "Gracie akademie"    

       První hodina - Jedenáct zájemců si na začátku dalo klasické rozcvičení BJJ a hned se vrhli na rozbor obranných technik. Druhá půlka tréninkové jednotky každého vyčerpala. Téměř bez přestávky probíhaly tréninkové zápasy. Přesto se ti "nejtvrdší" přesunuli rovnou z Dójó do kulturního domu na taneční parket.

       V dalších dnech se ukázala náročnost tréninku tohoto zajímavého stylu. Kdo vydrží, posune se blíže k vyššímu technickému stupni a samozřejmě i k lepšímu umístění na soutěžích.  

       Karate Lions cup

       ... aneb jak jsme jeli "loupit perník"  do Pardubic. V sobotu 12.12.2015 se tam konal třetí ročník Lions cupu. Oproti loňsku se úroveň zvedla z regionálního klání na soutěž mezinárodní. Nejdále to měla výprava z Gruzie.

       Naše "loupeživá banda" čítala pět závodníků - Ondra Čech, Tereza Jaňourová, Jakub Hradský, Viktor Miller a Samuel Rataj. Loupež se "moc nezdařila", protože místo perníku si kladeňáci přivezli  "jen" šest medailí z disciplín Kata, Kumite a Superkick (soutěž o netvrdší kop v dané věkové kategorii). Další dvě medailová umístění nám utekla o pověstný fous.

       Sam - 3. místo Kata žáci do 9 let. Viktor -  3. místo Kata žáci 13 let a 2. místo Kumite st.ž. do 52 kg. Kuba - 2. místo Kata žáci 11 let a 1. místo Superkick. Terka - 1.místo Kata dorostenky. Koučovali - Ondra a Aleš

        

        

        Mistři a vicemistři MČR z Kobry

       • PDF MCR_Fighting_Plzen_2015
        • Kobra Cup 2015

        • PDF KobraCup2015
        • Kobra Cup 2015 výsledky
         • Karate-Národní pohár

         • PDF NPsen2.kolo2015
         • Kobra od září 2015

          Workout - kondiční trénink

           

           Jiu-Jitsu ISA 2015 Kolín

          • PDF ISA 2015
           • Přebor Prahy 2015

            Postupová soutěž na Mistrovství republiky v karate - mohlo se vést lépe.

           • PDF Prebor_Prahy_2015
            • Karate-mezinárodní turnaj Praha

             Z 25 oddílů se Kobra umístila celkově na 6. místě.

             Mezinárodní turnaj v karate - Kesl Cup 2015

             proběhnul 2. května v Praze. Výprava karatistů z Kobry Kladno si tyto závody nenechala ujít. Na turnaj přijelo 173 závodníků z 30 klubů z ČR, Slovenska, Anglie a Gruzie. Z šesti závodníků si víc jak polovina sáhla na medaili. Ostatní byli dobří, ale přece jen se v jejich kategoriích ukázali větší dravci.

             Viktor Miller      - 1. místo kumite žáci     +35 kg

             Felix Altenburg - 2. místo kumite junioři  -52 kg

             Ondřej Čech    - 2. místo v kumite muži    -75 kg

             Tereza Jaňourová - 3. místo v kata    14-17 let

             Koučovali a byli spokojeni: Aleš Hrách a Ondra Čech.

            • PDF Kesl_cup_2015
             • Ústecký pohár-karate

             • PDF Ústecký pohár
             • Národní pohár karate-1.kolo

              Národní pohár karate.

              28. 3. 2015 proběhly v Kladně závody v karate. Národního poháru mládeže se zúčastnilo přes čtyřista karatistů z 53 klubů celé republiky. Kobra Kladno měla devět závodníků. Ve veliké konkurenci si většina nevedla špatně, ale na finále jsme přece jen nebyli dostatečně připraveni. Čtyři naši závodníci neprošli přes první kolo, ale další čtyři skončili na pátých bodovaných místech (Jakub Hradský, Terezie Jaňourová, Lukáš Odlas, Samuel Rataj). Jen Viktor Miller ukázal tvrdou přípravu a získal bronz v kumite ml. žáci do 41 kg a tak trenéři Aleš a Ondra byli celkem spokojeni. Vždyť v jednotlivých věkových a váhových kategoriích bylo v průměru 25 lidí. Sezóna je stále před námi a téměř každý týden máme naplánovanou soutěž, abychom se dostali na ještě lepší umístění.

              Zkoušky karate na základní technické stupně

                 Březen je ve znamení kontrolních zkoušek pro začátečníky. V dójó ČABB v hale bios a na 14. ZŠ proběhly za bedlivého dohledu rodičů.

              Jen malá poznámka - trenéři jsou perfektní, ale nejsou kouzelníci. Musíte s dětmi v rámci rodinných čiností více pracovat a to jak po fyzické stránce, tak po psychické. Budeme vám nesmírně vděčni.

               Zkoušky Karate splnili:  

              9. Kyu - Martin Trojan, Julie Myšková, Adam Sulejmanov, Lukáš Pekrt, Josef Kubica, Ondřej Valenta, Vojtěch Valenta, Markéta Čacká, Antonín Okál, Jakub Nohava, Jakub Vraštiak, Timmy Nguyen.

              10. Kyu - Vít Hrdlička, David Renčiuk, Olda Pulec, Šimon Odlas, Honza Kirdal, Štěpán Holoubek, Dan Mirčevský.

               Jiu-jitsu seminář Praha

              • PDF JJ_Pha_2014
              • Národní pohár-Karate

                  Národní pohár seniorů a U21 - 3. kolo se konal 10.1.2015 v Praze. Aleš Hrách v kumite-seniorech do 67kg si vybojoval bronzovou příčku, ale se svým výkonem spokojen nebyl. Tímto třetím místem si také vybojoval nominaci na MČR. Tak držíme palce. Ondra Čech v kumite-U21 do 78kg narazil hned v úvodu na pozdějšího vítěze této hmotnostní kategorie a už nepostoupil. Ještě byl přihlášen na kumite senioři do 75kg, ale ztrácel rychlost (zase s pozdějším zlatým medailistou) a tak neprodal to, co v kombinacích technik natrénoval. Měl to o to těžší, že dlouho čekal na rozjezd zápasů a pak se najednou strhnul proud - měl po pár minutách oddychu hned několik zápasů za sebou. Přece jen se to podepsalo na výkonu. Přesto je nutno oba pochválit, neboť po cca šesti letech se zase objevili na závodech.  

               PF 2015

                Lion cup Pardubice-karate

               • PDF Lion_cup_2014
                • Kobra Cup 2014

                • PDF Kcup.2014
                • Karate-Mistrovství republiky 2014

                 Viktor Miller z Kobry Kladno se stal přeborníkem Pražského svazu karate v disciplíně kumite (ml. žáci -do 11 let, + 41 kg) a tím se nominoval na republiku.

                 7. 12. 2014 proběhnul turnaj v Českých Budějovicích. Z hlediska organizace to byla docela průšvihová záležitost - zpoždění o několik hodin. Viktor (i ostatní kumiťáci) si museli počkat nas zápasy až do pozdního odpoledne. Energie pomalu klesala a tak dostat se po tolika hodinách čekání - od 8 hodin - do zápasnického elánu, bylo dost problémové.

                 Viktor se ukázal jako psychicky odolný a dobře využíval nacvičených kombinací. Přesto v jednom zápase dost zaváhal a vypadalo to na ukončení. Ale dostal se do repasáže a tak i šanci bojovat o třetí místo. No nedařilo se. Přesto si zaslouží gratulaci. Vždyť být čtvrtý/pátý na republice ve své kategorii je skvělý výsledek a příslib do budoucna. V posledních týdnech se mu nejvíce věnoval trenér Aleš Hrách a tak i jemu patří velká pochvala. V Budějovicích se o Viktora dobře staral (a koučoval jej) Míra Polák. 

                  MČR Fighting 2014

                  . . . na čtyřech zápasištích se soutěžilo ve dvou disciplínách. V dopoledních hodinách se konala soutěž Hard formy-kata, kde závodníci předváděli povinné sestavy stylů Shoto Kan, Shito Ryu, Shiro Kan a AKJ. Odpoledne začaly zápasy fightingu - viz příloha

                 • PDF Fight2014
                 • Letní kemp Kobry - Nečtiny 2014

                  Letní kemp se povedl na jedničku. Trenéři své roční působení na žáky zakončili skvěle - Aleš Hrách 3.DAN karate a 1. DAN kickbox, Míra Polák 1. DAN AKJ, Ondra Čech 1. DAN karate, Míša Holubová 2. Kyu judo, maximální oporu měli ve svých pomocnících Lukáši Odlasovi, Lucii Brokešové, Tomáši Beranovi, Jáchymovi Dimovi a celé to měl pod palcem jejich šéftrenér ing. Pavel Čech (blackbelt karate, jiu-jitsu, kickbox, aiki-jutsu a top-level Street defence system).

                  Přes čtyřicet účastníků, od dětí po dospělé, plnili výkonnostní testy (běh, šplh, silové testy) a ladili formu na zkoušky. Zbylo i dost času na relaxaci v podobě střelby z ostrých zbraní, střelby z luku - softových zbraní - vzduchovky - praku - kuší. Tady se ukázal Radek Trojan a Aleš Rataj jako nenahraditelní poradci. Proběhly také dvě výpravy na nedalekou zříceninu hradu.

                  Pro ty nejmenší byl připraven psychický test - Stezka odvahy - noční okruh lesem a kolem rybníka za účasti Ježibaby, bezhlavého rytíře, bludičky, superrobota, Ohnivce, vodníkovy babice, ducha, mumie a Jezinky. Ne každý to zvládnul statečně.

                  Zkoušku karate bohužel zvládli jen tři karatisté - Felix Altenburg na 4. Kyu, Jáchym Dimov na 5. Kyu a Samuel Rataj na 7. Kyu. Zkoušku v Jiu-Jitsu SD Systém splnili - Tomáš Beran a Lucie Brokešová excelentně na 5. Kyu,  Franta Plavecz 8. Kyu, Tomáš Matoušek 7. Kyu, Karel Urbář a Štěpán Matoušek 10.Kyu.

                  Pro účastníky byly také nesmírně zajímavé poslední dva dny. George Hausner 8. DAN a Petr Lohr 7. DAN si udělali čas a přijeli se podělit o své zkušenosti z bojových umění a také přidali spoustu vyprávění ze zahraničí.

                  <-Předchozí| Další ->

                  © 2010 Kobra Kladno | design & code Tivvit