Logo Kobry Kladno
Čech Akademy Black Belt
O Nás
karate
Karate
kickbox
Kickbox
Allkampf-jitsu SDS
Sebeobrana SDS
Brazilské jiu-jitsu
Jiu-Jitsu
karate
Workout
RSS kanál pro stránky KobraKladno.cz Kobra Kladno na Facebooku
Login:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto počítači
 • Přihlásit
info
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Aktuality

  Pražský přebor v karate 2016

  V sobotu 4.6.2016 se v Praze konaly krajské přebory - o postup na Mistrovství České republiky v karate. Závodů se zúčastnilo přes 170 závodníků z 20 klubů. Vzhledem k tomu, že jsou to jedny z posledních předprázdninových závodů, jsme se na ně vydali v počtu 16 závodníků.

 • PDF Prazsky_prebor_2016
 • Národní pohár žáků 2016 Lovosice

  Sobota 11.6.2016 / Lovosice /  Národní Pohár žáků v karate.

  Národní poháry jsou vždy velice dobře obsazené turnaje a pokud máte natrénováno a v neposlední řadě notnou dávku štěstí, můžete se ziskem bodů za umístění v turnaji nominovat na MČR...to je cíl všech malých karatistů.

  Do Lovosic odjeli z Kobry Kladno Adam Sulejmanov, Timmy Nguyen Tien Thanh, Kristýna Valešová, Samuel Rataj, Jakub Hradský, Viktor Miller a Jáchym Dimov. 

  První nastoupil Timmy. Předvedl katu a vůbec ne špatně. Jenže kouč tušil, že je zle....a taky jo. Malé zaváhání při nástupu a je to konec nadějím na postup do dalších kol. Podobný osud potkal i Týnu a Adama. "V závodním karate jsou teprve na začátku a vybroušení diamantu také chvilku trvá. Dneska neměli svůj den. Nervozita a atmosféra velkých závodů dokáže s dušičkou malých začínajících bojovníků a bojovnic udělat hodně. "Omlouval jejich vyřazení kouč. 

  Viktor a Sam už mají něco za sebou. Bohužel se oběma nepodařilo dostat dále. Prohráli těsně 2:1 na body. Ještě jsme ale měli dalšího zkušeného kataře - Kuba Hradský zatnul zuby a začal procházet startovním pavoukem vzhůru. Dostal se až do čtvrtého kola! (a ještě to nebylo finále, tolik soutěžících v kategorii bylo), kde podlehl budoucímu medailistovi. 

     Smůla se nám lepila na paty v katách, v kumite to snad bude lepší. Zde nastoupil Jáchym a Viktor. Jáchym si nevedl špatně, ale nedokázal úplně zužitkovat to, co natrénoval a vypadává s pozdějším bronzovým medailistou. Viktor v prvním zápase tahal za kratší konec a prohrál o bod. Nic méně jeho soupeř se dostal do finále a to znamená repase a boj o třetí místo. V tvrdém zápase nakonec urval vítězství pro sebe a získal bronz. "Příjemná tečka náročného dne" okomentoval jeho výkon kouč Aleš. 

                                                                                                                                   A@spol

  Grand prix-karate Ústí n. Labem 2016

  V sobotu 14. 5. 2016 se konala mezinárodní soutěž Grand Prix v Ústí nad Labem. Závodů se zúčastnilo 275 závodníků celkem z 8 zemí. Náš klub Kobra Kladno zastupovali Samuel Rataj a Terka Jaňourová. Ten den se soustředili na disciplínu kata.

  Sam (ml. žáci 10-11 let do 7.kyu) nastoupil brzy po úvodu turnaje. Vyhrál dvě kola - své katy cvičil opravdu na jedničku. V třetím jej porazil budoucí finalista. Malý neúspěch, ale dobré v tom, že se Sam dostal do repasáže – boj o třetí místo. Soupeře zde bez problému porazil a odvážel si ze závodu krásnou bronzovou medaili.

  Terka startuje v kategorii juniorky. Využila i možnosti přihlásit se i do kategorii ženy a tak neváhala. V juniorkách se dostala až do finále. Zde jí ale porazila německá reprezentantka a tak Tereza získala stříbrnou medaili.

  Ve vyšší kategorii (ženách) ji v závěru bojů těsně porazila opět Němka (2:1). I tak měla Terka radost. Posledním zápasem si mezi ženami vybojovala 3. místo a to je ve velkém mezinárodním turnaji úspěch.

                                                                                                                                                      T @ spol.

   Wakizaši Cup 2016 karate

   Ondra v disciplíně kata předvedl skvělé techniky ve výskoku. Předchozí týden bylo závodní družstvo pod dohledem hlavního trenéra." Možná" i proto někteří podali velice dobré výkony.

  • PDF Wakiz_2016
  • Ústecký pohár v karate

   Ve Sportovní hale TJ Lokomotiva v Lounech se 7.5.2016 konal Ústecký regionální turnaj v karate. Kobra měla jedenáct závodníků – hlavně kategorie žáků a dorostu.

   V prvních kolech kata se moc nedařilo Oldovi Pulcovi, Štěpánce Studničkové, Davidu Čackému, Vojtovi Dianovi, Týně Valešové a Viktoru Millerovi. Šimon Odlas, Lukáš Pilát a Samuel Rataj se dostali do semifinále a obsadili ve svých kategoriích čtvrtá místa. Stříbrnou medaili v seniorkách získala Tereza Jaňourová.

   V kategorii kumite to nevyšlo Jáchymovi Dimovi (st. žáci). V. Miller si přece jen vybojoval medaili - stříbro a Tereza si ke stříbru přidala zlato. Koučoval Ondra Čech

   Pohár Nadějí 2016 - karate

   V sobotu 9. 4.2016 se v České Lípě konal 21. ročník Poháru nadějí.  Na závodech bylo 270 závodníků z více než 30 klubů z České republiky. K naší základní sestavě - Kuba, Ondra, Terka, Felix, Viktor, Sam a Lukáš  se přidali nováčci - Lukáš Pilát, Vojta Dian a Šimon Odlas. Startovali jsme ve 20 kategoriích a celkově jsme přivezli 3x bronz a 3x stříbro – takže závody pro nás byly úspěšné.

   První se na řadu dostali ti nejmenší, což v našem případě byl Šimon Odlas, který startoval ve 2 kategoriích kata. Zacvičil bez chyby, ale soupeře s mistrovskou katou nepřekonal. Ten se později stal vítězem této kategorie. Jako druhý na řadu přišel Samuel Rataj. První kolo vyhrál, ale bohužel ve druhém už mu došel dech. Další na řadu přišli Lukáš Pilát a Vojta Dian. Byly to jejich první větší závody. Přesto na nich nebyla znát skoro žádná tréma. Oba zacvičili velice dobře, ale na zkušené soupeře nestačili.

   Další - v kategorii starší žáci -  nastoupili Viktor  MillerKuba Hradský. Viktor vypadl hned v prvním kole. Zato Kuba se dostal až do semifinále. Tady se mu již nedařilo a tak čtvrté místo ve velké konkurenci také není až tak špatné.

   Lukáš Odlas to zkusil nejen ve své kategorii dorostenci, ale přihlásil se i do juniorů. Na boj o medaile však nedosáhl.

   Tereza Jaňourová startovala v kategoriích juniorky a ženy. V juniorkách vypadla v prvním kole s pozdější vítězkou. Ta ji však vytáhla do repasáže a Terka si uhájila bronz. V ženách se jí vedlo lépe a získala stříbro.

   Jako poslední na řadu přišel Ondra Čech, podle ostatních a i podle videa, která jsme natáčeli, bylo vidět, že se od minulých závodů hodně zlepšil. Přesto to na medailové pozice nestačilo.

   Po poledni byla na programu byla disciplína kumite - volný zápas.

   Viktor Miller si vedl skvěle. Bojoval, co to šlo. Dostal se do semifinále, kde neuspěl. Tak alespoň dobré čtvrté místo. Felix Altenburg si svým rychlým stylem šel po medaili a na bedně mu předali stříbrnou.

   Poprvé na závodech v kumite si zasoutěžila i Tereza Jaňourová a její bronz byl velkou odměnou.

   Jako poslední se opět na řadu dostal Ondra Čech. Ve finále měl trochu problém - po 9s rozkopl svému soupeři obočí technikou Ura-mawaši-geri. I po napomínání rozhodčím  dosáhl na stříbrnou medaili.

   T. @spol.

    Fighting Liga 2016

    V sobotu 16.4.2016 proběhlo v Chomutově 2. kolo české fightingové ligy. Kobru Kladno zastupovali:

    Adam Pech startoval v kategorii ml. žáků. V prvním zápase s přehledem zvítězil, ale pak jako by ho někdo vyměnil. Postupně mu odešla „fyzička“ a bojovnost utekla oknem. Ještě se dostal do semifinále. Byla to těsná prohra na body a tedy nepopulární bramborová medaile. 

    Tomáš Chvátal nastoupil v kategorii starších žáků -57 kg. Dva zápasy vyhrál s přehledem, ovšem finálový soupeř byl silově dobře připraven. Tomáš však měl skvělého kouče Aleše, kterého na slovo poslechl. Během zápasu postupoval takticky podle jeho rad. A tak po finálovém duelu zvedá rozhodčí ruku našemu borci a to znamená zlato

      Celkově jsme tyto závody pojali jako přípravu před mistrovstvím Evropy, které se bude konat v květnu v Kolíně. To bude jiné "kafe".

   • Fight_2016_1
    • MČR karate ČAOKK

     . . . další na řadě byl Kuba - zajistil si svým výkonem 2.místo. Zlato mu uteklo jen o kousek. Předposlední z nás Terka nastupovala ve dvou kategoriích, ve své - dorostenky a přihlásila se i do juniorek. Kvalitním výkonem se v dorostu vypracovala na první místo. Dařilo se jí i ve vyšší kategorii - porazila i juniorky s černými pásy. Celkově jí to vyneslo dvakrát zlatou medaili. Z šampionátu si odnášela titul dvojnásobný mistr republiky. Jako poslední nastupoval Ondra a také ve dvou kategoriích. V první – juniorské - se mu zadařilo a dosáhl na bronzovou medaili.      Více viz příloha.

    • PDF MCR_CAOKK_2016
    • Vánoční turnaj v karate ve Slaném

     V sobotu 19.12.2015 nás pozvali naši přátelé z oddílu Shotokan Karate-Do Slaný, abychom se zúčastnili tradičního Vánočního turnaje. Rádi jsme pozvání přijali a vyrazili v hojném počtu do Sokolovny ve Slaném. Někteří závodníci z Kobry jeli na závody poprvé - získávat zkušenosti. Velice rychle se adaptovali na "závodní režim" a potom překvapovali svými výkony i své trenéry. Odměnou, byla některým medaile, jiným dobrý pocit, že si zacvičili s ostatními a nasáli trochu atmosféru závodů. 

     Do bojů o cenné kovy v disciplíně Kata se vrhli: Madlenka Fišarová, Markéta Čacká, Kristýna Valešová, David Čacký, Timmy Nguyen, Adam Sulejmanov, Vojta Dian, Pavel Petr, Lukáš Pilát, Tomáš Trojan, Sam Rataj, Viktor Miller a Terka Jaňourová.

     Timmy se předvedl v dobré formě a získal 1.místo v kategorii Kata ml.žáci 9. kyu

     Sam nechtěl zůstat pozadu a vybojoval také 1.místo v kategorii Kata ml.žáci 8-7. kyu

     Dalším kdo zabodoval byl Vojta, který získal 3.místo v kategorii Kata ml.žáci do 6. kyu

     Posledními, kdo si odvezl ze Slaného medaili, byli Lukáš a Pavel, kteří získali 1. a 2. místo v kategorii Kata st. žáci do 6. kyu. Všem závodníků gratuluji k jejich výkonům a rodičům děkuji za podporu. Aleš

     WORKOUT a BRAZIL JIU-JITSU-vánoční kurs

        team WO KOBRA   

     pořádal v hale bios (dójó ČABB) kurs pro veřejnost, který zájemce během vánočních prázdnin "nakopnul".  Kdo si řekl - konečně jedny vánoce nepřiberu a zlepším si kondici, tak to určitě dodržel. K tomu je navigoval jejich trenér Ondra.

     Začalo se od pátku 18.12. První hodina byla ve znamení testů. Přišlo 22 zájemců a rychle se rozjely testovací sady - kliky, tricepsové kliky, shyby, člunkový běh, přítahy na TRX, "prkno", výdrž ve vzporu na bradlech. Na konci se ještě projel kruhový trénink, vysvětlily se znovu zásady dodržování cviků a už většina "mazala" pod sprchu.
     Jen fighteři se přehodili do BJJ kimon a pokračovali v semináři brazilského Jiu-Jitsu. Následující dny se jelo jako v rychlíku a každý se snažil se sebe dostat maximum.

     kurs  BRAZILSKÉHO JIU-JITSU 

     byl v ty samé dny od 18.00 hodin, pod vedením Aleše (blue belt BJJ).

     Kobře Kladno byla v roce 2012 udělena licence pro oficiální výuku brazilského Jiu-Jitsu masterem Robinem Graciem -   "Gracie akademie"    

     První hodina - Jedenáct zájemců si na začátku dalo klasické rozcvičení BJJ a hned se vrhli na rozbor obranných technik. Druhá půlka tréninkové jednotky každého vyčerpala. Téměř bez přestávky probíhaly tréninkové zápasy. Přesto se ti "nejtvrdší" přesunuli rovnou z Dójó do kulturního domu na taneční parket.

     V dalších dnech se ukázala náročnost tréninku tohoto zajímavého stylu. Kdo vydrží, posune se blíže k vyššímu technickému stupni a samozřejmě i k lepšímu umístění na soutěžích.  

     Karate Lions cup

     ... aneb jak jsme jeli "loupit perník"  do Pardubic. V sobotu 12.12.2015 se tam konal třetí ročník Lions cupu. Oproti loňsku se úroveň zvedla z regionálního klání na soutěž mezinárodní. Nejdále to měla výprava z Gruzie.

     Naše "loupeživá banda" čítala pět závodníků - Ondra Čech, Tereza Jaňourová, Jakub Hradský, Viktor Miller a Samuel Rataj. Loupež se "moc nezdařila", protože místo perníku si kladeňáci přivezli  "jen" šest medailí z disciplín Kata, Kumite a Superkick (soutěž o netvrdší kop v dané věkové kategorii). Další dvě medailová umístění nám utekla o pověstný fous.

     Sam - 3. místo Kata žáci do 9 let. Viktor -  3. místo Kata žáci 13 let a 2. místo Kumite st.ž. do 52 kg. Kuba - 2. místo Kata žáci 11 let a 1. místo Superkick. Terka - 1.místo Kata dorostenky. Koučovali - Ondra a Aleš

      

      

      Mistři a vicemistři MČR z Kobry

     • PDF MCR_Fighting_Plzen_2015
      • Kobra Cup 2015

      • PDF KobraCup2015
      • Kobra Cup 2015 výsledky
       • Karate-Národní pohár

       • PDF NPsen2.kolo2015
       • Kobra od září 2015

        Workout - kondiční trénink

         

         Jiu-Jitsu ISA 2015 Kolín

        • PDF ISA 2015
         • Přebor Prahy 2015

          Postupová soutěž na Mistrovství republiky v karate - mohlo se vést lépe.

         • PDF Prebor_Prahy_2015
          • Karate-mezinárodní turnaj Praha

           Z 25 oddílů se Kobra umístila celkově na 6. místě.

           Mezinárodní turnaj v karate - Kesl Cup 2015

           proběhnul 2. května v Praze. Výprava karatistů z Kobry Kladno si tyto závody nenechala ujít. Na turnaj přijelo 173 závodníků z 30 klubů z ČR, Slovenska, Anglie a Gruzie. Z šesti závodníků si víc jak polovina sáhla na medaili. Ostatní byli dobří, ale přece jen se v jejich kategoriích ukázali větší dravci.

           Viktor Miller      - 1. místo kumite žáci     +35 kg

           Felix Altenburg - 2. místo kumite junioři  -52 kg

           Ondřej Čech    - 2. místo v kumite muži    -75 kg

           Tereza Jaňourová - 3. místo v kata    14-17 let

           Koučovali a byli spokojeni: Aleš Hrách a Ondra Čech.

          • PDF Kesl_cup_2015
           • Ústecký pohár-karate

           • PDF Ústecký pohár
           • Národní pohár karate-1.kolo

            Národní pohár karate.

            28. 3. 2015 proběhly v Kladně závody v karate. Národního poháru mládeže se zúčastnilo přes čtyřista karatistů z 53 klubů celé republiky. Kobra Kladno měla devět závodníků. Ve veliké konkurenci si většina nevedla špatně, ale na finále jsme přece jen nebyli dostatečně připraveni. Čtyři naši závodníci neprošli přes první kolo, ale další čtyři skončili na pátých bodovaných místech (Jakub Hradský, Terezie Jaňourová, Lukáš Odlas, Samuel Rataj). Jen Viktor Miller ukázal tvrdou přípravu a získal bronz v kumite ml. žáci do 41 kg a tak trenéři Aleš a Ondra byli celkem spokojeni. Vždyť v jednotlivých věkových a váhových kategoriích bylo v průměru 25 lidí. Sezóna je stále před námi a téměř každý týden máme naplánovanou soutěž, abychom se dostali na ještě lepší umístění.

            Zkoušky karate na základní technické stupně

               Březen je ve znamení kontrolních zkoušek pro začátečníky. V dójó ČABB v hale bios a na 14. ZŠ proběhly za bedlivého dohledu rodičů.

            Jen malá poznámka - trenéři jsou perfektní, ale nejsou kouzelníci. Musíte s dětmi v rámci rodinných čiností více pracovat a to jak po fyzické stránce, tak po psychické. Budeme vám nesmírně vděčni.

             Zkoušky Karate splnili:  

            9. Kyu - Martin Trojan, Julie Myšková, Adam Sulejmanov, Lukáš Pekrt, Josef Kubica, Ondřej Valenta, Vojtěch Valenta, Markéta Čacká, Antonín Okál, Jakub Nohava, Jakub Vraštiak, Timmy Nguyen.

            10. Kyu - Vít Hrdlička, David Renčiuk, Olda Pulec, Šimon Odlas, Honza Kirdal, Štěpán Holoubek, Dan Mirčevský.

             Jiu-jitsu seminář Praha

            • PDF JJ_Pha_2014
            • Národní pohár-Karate

                Národní pohár seniorů a U21 - 3. kolo se konal 10.1.2015 v Praze. Aleš Hrách v kumite-seniorech do 67kg si vybojoval bronzovou příčku, ale se svým výkonem spokojen nebyl. Tímto třetím místem si také vybojoval nominaci na MČR. Tak držíme palce. Ondra Čech v kumite-U21 do 78kg narazil hned v úvodu na pozdějšího vítěze této hmotnostní kategorie a už nepostoupil. Ještě byl přihlášen na kumite senioři do 75kg, ale ztrácel rychlost (zase s pozdějším zlatým medailistou) a tak neprodal to, co v kombinacích technik natrénoval. Měl to o to těžší, že dlouho čekal na rozjezd zápasů a pak se najednou strhnul proud - měl po pár minutách oddychu hned několik zápasů za sebou. Přece jen se to podepsalo na výkonu. Přesto je nutno oba pochválit, neboť po cca šesti letech se zase objevili na závodech.  

             PF 2015

              Lion cup Pardubice-karate

             • PDF Lion_cup_2014
              • Kobra Cup 2014

              • PDF Kcup.2014
              • Karate-Mistrovství republiky 2014

               Viktor Miller z Kobry Kladno se stal přeborníkem Pražského svazu karate v disciplíně kumite (ml. žáci -do 11 let, + 41 kg) a tím se nominoval na republiku.

               7. 12. 2014 proběhnul turnaj v Českých Budějovicích. Z hlediska organizace to byla docela průšvihová záležitost - zpoždění o několik hodin. Viktor (i ostatní kumiťáci) si museli počkat nas zápasy až do pozdního odpoledne. Energie pomalu klesala a tak dostat se po tolika hodinách čekání - od 8 hodin - do zápasnického elánu, bylo dost problémové.

               Viktor se ukázal jako psychicky odolný a dobře využíval nacvičených kombinací. Přesto v jednom zápase dost zaváhal a vypadalo to na ukončení. Ale dostal se do repasáže a tak i šanci bojovat o třetí místo. No nedařilo se. Přesto si zaslouží gratulaci. Vždyť být čtvrtý/pátý na republice ve své kategorii je skvělý výsledek a příslib do budoucna. V posledních týdnech se mu nejvíce věnoval trenér Aleš Hrách a tak i jemu patří velká pochvala. V Budějovicích se o Viktora dobře staral (a koučoval jej) Míra Polák. 

                MČR Fighting 2014

                . . . na čtyřech zápasištích se soutěžilo ve dvou disciplínách. V dopoledních hodinách se konala soutěž Hard formy-kata, kde závodníci předváděli povinné sestavy stylů Shoto Kan, Shito Ryu, Shiro Kan a AKJ. Odpoledne začaly zápasy fightingu - viz příloha

               • PDF Fight2014
               • Letní kemp Kobry - Nečtiny 2014

                Letní kemp se povedl na jedničku. Trenéři své roční působení na žáky zakončili skvěle - Aleš Hrách 3.DAN karate a 1. DAN kickbox, Míra Polák 1. DAN AKJ, Ondra Čech 1. DAN karate, Míša Holubová 2. Kyu judo, maximální oporu měli ve svých pomocnících Lukáši Odlasovi, Lucii Brokešové, Tomáši Beranovi, Jáchymovi Dimovi a celé to měl pod palcem jejich šéftrenér ing. Pavel Čech (blackbelt karate, jiu-jitsu, kickbox, aiki-jutsu a top-level Street defence system).

                Přes čtyřicet účastníků, od dětí po dospělé, plnili výkonnostní testy (běh, šplh, silové testy) a ladili formu na zkoušky. Zbylo i dost času na relaxaci v podobě střelby z ostrých zbraní, střelby z luku - softových zbraní - vzduchovky - praku - kuší. Tady se ukázal Radek Trojan a Aleš Rataj jako nenahraditelní poradci. Proběhly také dvě výpravy na nedalekou zříceninu hradu.

                Pro ty nejmenší byl připraven psychický test - Stezka odvahy - noční okruh lesem a kolem rybníka za účasti Ježibaby, bezhlavého rytíře, bludičky, superrobota, Ohnivce, vodníkovy babice, ducha, mumie a Jezinky. Ne každý to zvládnul statečně.

                Zkoušku karate bohužel zvládli jen tři karatisté - Felix Altenburg na 4. Kyu, Jáchym Dimov na 5. Kyu a Samuel Rataj na 7. Kyu. Zkoušku v Jiu-Jitsu SD Systém splnili - Tomáš Beran a Lucie Brokešová excelentně na 5. Kyu,  Franta Plavecz 8. Kyu, Tomáš Matoušek 7. Kyu, Karel Urbář a Štěpán Matoušek 10.Kyu.

                Pro účastníky byly také nesmírně zajímavé poslední dva dny. George Hausner 8. DAN a Petr Lohr 7. DAN si udělali čas a přijeli se podělit o své zkušenosti z bojových umění a také přidali spoustu vyprávění ze zahraničí.

                 Karate Memoriál J.Fuchse 2014

                 Po prázdninách, kdy téměř všichni vypadli z tréninkového procesu si přece jen kluci z Kobry řekli,  "že se na ty závody podívají". A vyplatilo se. Postřehy - viz příloha.

                  

                • PDF Ke_Memoriál_2014
                • Sebeobrana SDS

                  STREET DEFENCE SYSTEM  - systém sebeobrany.  

                  Vzniknul  - na bázi výcviku speciálních složek.  

                  Určen  - pro civilní populaci.

                 SDS využívá základních reakcí člověka. Je nenáročný na sportovní kondici. Kdo ji však má, jeho pokroky jsou znatelnější. V SDS se nezápasí, na to není čas. Zápas si necháváme do sportu.

                 Program: Zvládnutí konfliktů -  stabilizace psychiky - strategie a taktika.

                 Trénujeme Po a St od 19.00 hodin.

                 Věk od 13-ti let.

                  Fighting

                  Fighting - ISA CZECH OPEN 2014

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                  Poslední den v květnu proběhli mezinárodní závody ve fightingu v Kolíně.

                  Naši dorostenci a senioři Aleš, Matouš a Jakub se na nich také promítli. V konkurenci Maďarů a Slováků a samozřejmě českých teamů si nevedli špatně. A tak je medaile neminuly.

                 • Fighting_Kolin_2014
                 • Brazilské jiu-jitsu - Asura Czech 2014

                  Květen je, co se týče soutěží, našlapaný měsíc. Zvláště pro Kobru – v karate, kickboxu i jiu-jitsu. Takže máme všechny víkendy ve znamení závodů.

                  V sobotu 10.5. se v Praze konala soutěž v BJJ Asura Czech Open 2014 s velkou mezinárodní účastí.

                  Kobru reprezentovali nakonec "jen" 4 borci (ostatní jsou ve školách v přírodě, školních výletech, připravují se na maturity anebo s rodiči odjeli lenošit v rámci prodlouženého víkendu).

                  Benjamínek Adam Pech měl na závodech svoji premiéru. Bojoval v kategorii dětí do 35 kg. Byla na něm znát tréma a opatrnost. Do bojů o medaile nezasáhl. Martin Tasutij odložil boxerské rukavice (kickboxing je jeho hlavní směr) a jel se taky „potahat“. Bojoval-bojoval a co chybělo v technice, úspěšně doháněl silou, leč na medaili to nakonec nestačilo. Prohrál s borcem z Rakouska, který nakonec kategorii dětí do 40 kg vyhrál. 

                  Doufali jsme, že do třetice už bude Kobra úspěšnější. A taky ano a hned zlato. Postaral se o to Tomáš Beran v kategorii juniorů do 69 Kg. Se svým typickým výrazem (jako by o nic nešlo) převálcoval všechny své soupeře.

                   

                   

                  Jako poslední startoval Jakub Hrách (po delším výpadku) v kategorii mužů do 76 kg. Dostal se až do závěrečných, kde ho porazil pozdější  vítěz kategorie (zase to Rakousko).

                  Přesto to v konečném výsledku pro něho znamenalo bronz a druhou medaili pro Kobru. Díky a gratulujeme!

                                                                                                                                                             Aleš

                  Přebor Prahy - karate

                  V neděli 4.5. 2014 proběhla v Praze nominační soutěž na MČR v karate. Přeborů se účastnili 4 zástupci z Kobry Kladno a vůbec ne neúspěšně. Vojta Dian, Viktor Miller, Saša Belčenko a Isabela Záluská zúročili přípravu z tréninků. V disciplíně kata se všichni ve svých kategoriích dostali do první desítky. Saša 5-8 místo ve st. žácích, Vojta stejné umístění jen v ml. žácích, Viktor se ve stejné kategorii dostal do finále, kde bral stříbro! A Isabela v seniorkách (byly to její první závody) získala bronz. Bezva výsledek.

                  Viktor pak korunoval úspěšný den zlatou medailí v disciplíně kumite v kategorii ml. žáků nad 41 kg. Zajistil si tím nominaci na MČR. Velký úspěch. Gratulujeme!

                  Mistrovství ČR Kickbox

                  V sobotu 3.5.2014 se v Chrudimi konalo Mistrovství ČR v kickboxingu (point fighting, light contact a full contact). Na 150 fightrů z celé republiky a mezi nimi i dva zástupci Kobry Kladno - Martin Tasutij a Aleš Hrách.

                  Redakce: Kluci, jak jste si vedli? 

                  Fighters: Bylo to hodně  náročný ... vstávali jsme celkem brzy a tak jsme po sedmé hodině už byli v hale. Byla tam tedy pěkná „kosa“.

                  Redakce: No to je dost brzo. Co jste zatím dělali, než se všechno organizačně rozjelo?

                  Aleš: Čekali a čekali a čekali. A taky se rozcvičovali. A jak se vyvěsily pavouky, už šel Marťas na řadu. Nejdřív point fighting ml.žáci -42 kg. Získal stříbro, ale nebyl to ten "flash" jako vždycky. Nějak neměl den, asi mu chyběla šťáva.

                  Po krátký přestávce šel na plac znova, tentokrát za ml.žáky do 37 kg. Tam se trochu rozjel, bylo to na pohled lepší, ale pořád mě moc (spíš vůbec) neposlouchal. Přesto slušně bodoval a kola vyhrával. Narazil až ve finále, takže druhé stříbro!  

                  Poslední jeho disciplína light contact ml.žáci do 37 kg. A zase ta "deka" Prohrál v semifinále a do boje o bronz se mu moc nechtělo ... musel jsem ho "nakopnout", aby se sebral a zabral. V posledním kole mě už jako kouče poslouchal a jel, co jsem mu řek‘. A tak mu i bronz zacinkal.

                  Redakce: A ty jsi nezávodil? 

                  Aleš: Ale závodil ... jenom mnohem později:-). Na svůj první zápas jsem čekal bezmála 12 hodin. Bylo to náročný nejenom fyzicky, ale hlavně psychicky. Naladit se a dostat na provozní teplotu po takovém čekání stojí hodně přemáhání.  

                  Nastoupil jsem v kategorii light contact muži - do 69 kg. První zápasy jsem zvládl bez problémů a probojoval se do finále. Tam to bylo jiný kafe.

                  Redakce: Co tím myslíš? 

                  Aleš: No na pohled prý to byl pěknej zápas. Ale nic jsme si nedali zadarmo. Bylo to "nahoru - dolů". Snažil jsem se držet ofenzívu, ale soupeř taky. Pak přišlo třetí kolo, kde jsme se nešťastně (pro mě) srazili koleny a bylo vymalováno.

                  Zápas jsem „dobouchal“ (republika se nevzdává), ale byl jsem poloviční. Prohra na body a tedy stříbro - ale vzhledem ke zranění fakt zasloužený. Po celodenním odříkání jsem byl se sebou spokojený.

                  Odpovídal Aleš Hrách, závodník a kouč 

                  Pohár nadějí - karate

                  10.4. 2014 proběhnul další ročník Poháru nadějí v České Lípě. Celkem přijelo 249 závodníků z 28 klubů.

                  Z Kobry nás zastupoval jen Lukáš Odlas pod koučováním Aleše Hrácha. Lukáš po delší době ukázal, že jeho závodní potenciál je dobrý a vybojoval dvě medaile - obě bronzové. V kategorii kata st. žáci a v kumite st. žáci nad 60 kg. 

                  Brazilské jiu-jitsu závody Praha

                  Naše malá výprava čtyř závodníků-kadetů se zúčastnila v sobotu 8.3.2014 závodů v BJJ v Praze v Horních Počernicích. Organizovali je trenéři z Kosagymu. Po registraci a nutném vážení se na dvou tatami rozběhly zápasy. Kluci ve svých váhovkách předvedli s velkým přehledem své bojové umění - díky vypilovaným technikám se úplně v pohodě se dostávali do finálových bojů, bez velkého svalového vypětí. Koučoval je jejich trenér Aleš Hrách a byl ten den nadmíru spokojen. Závodníci dělali vše podle jeho instrukcí a vyplatilo se jim to.

                  Zlato si odnesli: Tomáš Matoušek (-37kg)-poslední  -  Tomáš Chvátal (-39kg)-první   - Martin Tasutij (-35kg)-třetí. Richard Hurt (-35kg)-druhý se umístil na stříbrné příčce. Gratulujeme a držte si to kluci takhle dál.

                  Hokej a Kickbox- kladenský rytíř

                  David Pelant začal cvičit v Kobře kickbox a zjistil, že to je cesta k ještě většímu zlepšení jeho fyzické i psychické kondice pro jeho oblíbený sport - hokej. Věnuje se mu již od malička a ačkoli je mu teprve 13 let, patří mezi Rytíře Kladno. David moc nemluví, ale "maká" a tak až od jeho otce jsme se dozvěděli, že mladí Rytíři zaváleli v zahraničí. V lednu odjelo jejich družstvo na mezinárodní turnaj do Regensburgu. Bylo to samozřejmě hlavně o hokeji, ale protože tam strávili celý týden týden, užili si v Německu mladí hokejisté i spoustu volného času. Hráli proti týmům z Německa, Švýcarska, Rakouska, Ruska, Ukrajiny a Česka. A že v Kladně hrát dobře hokej je tradice, dali do toho všechnu bojovnost a to, co je naučili kladenští trenéři, zúročili s velkým úspěchem. Probojovali se až do finále, kde jim sice štěstí nepřálo, ale stříbro z takého turnaje není nic jiného než velký úspěch.

                  Školení trenérů

                  Předposlední víkend v únoru proběhlo školení a doškolení trenérů IV. a III. třídy. Začalo se už v pátek, ale i tak se školení druhý den velice protáhlo. Celkem se zúčastnilo osm adeptů, kteří se seznámili se základy sportovního tréninku, s první pomocí a trestním řádem. Nemalá část školení byla věnována konkrétním případům z trenérské praxe

                   

                  Téma o Sebeobraně bylo velice inspirující a na příštím školení mu bude věnováno více času.

                  Kick Seminář

                  Míra Sobotka si opět pro Kobru udělal čas a páteční večer by ve znamení přípravy na vyšší technický stupeň pro kickbox. První část byla i pro mírně pokročilé a tak se víc vysvětlovaly základy. Druhá část byla pro nejvyspělejší - tedy pro 1./ 2. Kyu a Dan. Tedy hodně ve stylu konzultace. Zde Míra víc uplatnil své mezinárodní zkušenosti ze závodů a přidal zajímavosti z jejich prostředí. Kdyby nás netlačil pozdní čas, určitě bychom vydrželi cvičit a poslouchat lektora až do půlnoci. Další seminář by mohl vyjít v dubnu. Tak se těšíme. 

                  Lékařská prohlídka

                     Dle výnosu ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí  

                  § 10a

                   1.      Preventivní lékařské prohlídce jsou povinni se podrobit registrovaní sportovci a ostatní účastníci mistrovských a nemistrovských soutěží,

                  2.      Účastníci tělovýchovných a sportovních akcí uvedených v odstavci 1 (dále jen "sportovní akce") jsou povinni prokázat svou zdravotní způsobilost předložením lékařského posudku; lékařský posudek o zdravotní způsobilosti nesmí být starší než 12 měsíců.

                  § 10b

                        Organizátoři, rozhodčí, trenéři, cvičitelé, instruktoři a ostatní pracovníci při zabezpečování účasti na sportovních akcích jsou povinni kontrolovat, zda sportovci zúčastňující se sportovních akcí mají posudek o zdravotní způsobilosti."

                   MČR BJJ 2013

                      V neděli 8.12.2013 proběhlo Mistrovství České republiky v brazilském jiu-jitsu. Soutěže se úcastnilo přes 280 fighterů z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska a států bývalého Sovětského svazu.

                      Kobru Kladno reprezentovali Tomáš Chvátal, Fanda Plavecz Richard Hurt, Matouš Bezděk a Lucie Brokešová. Letos malá, ale houževnatá skupina.

                   Tomáš Chvátal začal pěkně zostra a postupně vyřadil všechny své soupeře a získal tak titul mistra republiky.

                   Pak to bylo jako na houpačce. Fanda Plavecz bohužel nestačil na svého soupeře a vypadl v prvním kole. Richard Hurt pak bojoval jako Richard Lví srdce a i přes bolestivé zranění ruky (po páce) nakonec urval bronzovou medaili! Klobouk dolů, byly to jeho první závody vůbec.

                   A zase ta houpačka…Matouš Bezděk bohužel nenavázal na výsledek z předešlých závodů a prohrává s budoucím vítězem své kategorie v prvním kole. Poslední šla na řadu Lucka Brokešová. Celkem s přehledem udolala své soupeřky před koncem časového limitu. Ve finále narazila na “starou známou” Slovenku. Lucka splnila do puntíku zvolenou taktiku a po 20 vteřinách svou soupeřku donutila škrcením odplácat. Perfektní finále a druhý mistrovský titul pro Kladno i Kobru.

                      Děkuji zúčastněným za reprezentaci a rodičům za podporu. A těším se na další výborné výsledky v roce 2014.

                  • MČR_BJJ_2013
                  • Karate Seminář

                   1.část semináře: Ráno 24.11. 2013 dorazilo 14 karatistů od 8. do 5. Kyu. V první bloku si všichni připoměli základy kata pro soutěž, rychlost obratů, nápřahové pohyby, polohy chodidel atd. V druhých dvou časových jednotkách se rozdělili na tři týmy a učili se vyšší kata  -  nejmenší měli Heian 2,  pokročilejší Heian 4 a Heian 5.

                          Tři hodiny uplynuly jako nic. Seminář splnil očekávání instruktorů (Pavel Čech 6. Dan / Aleš Hrách 3. Dan / Ondřej Čech 1. Dan) a tedy na dalším semináři 15.12. se již posuneme na vyšší úroveň. Ti, co zvládli Heian Godan budou nacvičovat mistrovskou kata JION, a další přejdou na Heian 3 a Heian 5. I rodiče si zaslouží pochvalu - vždyť nebýt jich, většina by ani nemohla do Kladna přijet.

                   2. část semináře - neděle 15.12. byla energeticky silně nabitá. Přes dvacet karatistů, rozdělených do skupin podle technické vyspělosti, předvádělo generálku na zkoušky STV a pilovalo katy na závody. Ti nejlepší začali pronikat do mistrovské katy JION.Teď jen aby ji přes vánoční prázdniny nezapoměli. Trenéři měli ještě možnost upřesnit, koho doporučí na zkoušky. Nakonec se rozhodli, že celou velkou skupinu adeptů na zelený pás (6.Kyu) budou doporučovat během února. Tedy všichni mají před sebou ne až tak dlouhou dobu na dopilování všech technických aspektů ze zkušebního řádu. Na 6. Kyu již musí karatisté předvést bezchybně kata i řízené kumite, včetně práce s dechem a již zde musí být vidět zapojování boků do prováděných technik. Vše musí být okořeněno dostatečnou rychlostí a silou.

                   MČR 2013 Kick-pod Českým svazem Kickboxu

                    Fighting MČR 2013 AKJ

                    Plzeň nás přivítala na Mistrovství České republiky ve Fightingu.

                   • PDF FMCR13
                    • Czech open 2013-kick

                        Přinášíme krátký průběh z  mezinárodního turnaje v kickboxingu  Czech Open 2013, který se konal v Aréně Sparty v Podvinném Mlýně - Praha, očima jednoho z reprezentantů Kobry Kladno Aleše Hrácha.

                        "Ahoj, za Kobru Kladno jsme startovali tři závodníci - Martin Tasutij za žáky a já s Frodem za muže. Bylo to hodně náročný - hlavně na sedací svaly …. čekání ...  čekání ... čekání. Ostatně jako na každé velké akci. Startovali jsme v Lightcontactu a Kicklightu."                . . .  celý článek - viz níže

                    • PDF Czechopen2013
                    • Kosa cup - kickbox

                        V neděli 13.10.2013 bylo v Praze Na Vinohradech v budově Radio paláce hodně rušno. Pořádal se tu 10. ročník turnaje v kickboxingu Kosa cup 2013.

                     Jak je poslední roky zvykem, přijely i početné výpravy z Německa a Polska. Hlavně ta polská byla hodně vidět (všichni v bílém), ale taky pořádně slyšet při povzbuzování svých borců. 

                        Soutěžilo se v polokontaktech tzn. lightcontact a point fighting. Za Kobru Kladno se zúčastnil Martin Tasutij v kategorii lightcontact do 150 cm. Ve svých zápasech se hodně nechával strhnout atmosférou a svého kouče moc (vlastně vůbec) neposlouchal. Neustále tlačil soupeře před sebou a občas zasazoval i netechnické údery, čímž kouče dostával téměř do infarktového stavu. Nakonec vše dobře dopadlo a Martin vyhrál na body ve všech zápasech. Vybojoval zlato z prestižního turnaje a za to si od Kobráků zaslouží velké ocenění. Gratulujeme!

                     Kickbox-SAP liga 4.kolo

                     28.9. proběhlo v Praze předposlední kolo SAP ligy. Martin Tasutij (ml. žáci - Lightcontact) již musel přestoupit do váhovky -37 kg. Ondřej Čech (LC junioři do 74 kg) si po delší době skočil na tréninkový zápas - také do vyšší váhovky. Martinovi se tentokrát moc nedařilo. Nebyl schopen, ani po důrazném koučování, nastartovat dostatečnou dynamiku v kombinacích. Ondra ve finále narazil na problém u rozhodčích - u jeho soupeře přehlíželi všechna tři kola jeho nekontrolované a silně přetahované techniky. To paří do fullcontactu a ne do LC. Na konci druhého kola Ondra dostal tvrdý přímý direkt, který jej zranil v obličeji. Rozhodčí na to vůbec nereagovali. Ondra dobojoval, i když s vypětím, nejen druhé, ale i třetí kolo. Nevzdal to a tak se on i Martin nakonec umístili na druhých místech.

                      Karate - závody Praha

                      V sobotu 21.9. se sešlo sedm závodníků z Kobry na závodech karate, tentokrát v Praze. Všichni v kategoriích mladší a starší žáci. V sokolovně v Královských Vinohradech proběhl turnaj "Memoriál ing. Fuchse" - v kata a kumite. Bylo zde skoro 150 karatistů. Disciplína Kata bylo pro většinu z nás velmi náročná. Přesto se někteří dostali do druhého kola, ale pak už nestačili na svou konkurenci. Medaili se podařilo vybojovat Jakubovi Hradskému - obsadil třetí místo. V kumite jsme měli dva závodníky do 35 a do 41 kg.. Jako na potvoru je vylosovali oba do předkol, kde se jim nedařilo. Poznatek trenéra - "asi ve stresu nebyli schopni uplatnit to, co natrénovali v dójo". Tak máme na čem pracovat. Organizace závodů byla skvělá. Žádné prostoje - to jsme už dlouho nezažili. Pražskému oddílu patří velké uznání.

                     • PDF 2013Memorial
                     • <-Předchozí| Další ->

                      © 2010 Kobra Kladno | design & code Tivvit