Logo Kobry Kladno
Čech Akademy Black Belt
O Nás
karate
Karate
kickbox
Kickbox
Allkampf-jitsu SDS
Sebeobrana SDS
Brazilské jiu-jitsu
Jiu-Jitsu
karate
Workout
RSS kanál pro stránky KobraKladno.cz Kobra Kladno na Facebooku
Login:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto počítači
 • Přihlásit
info
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Aktuality

Karate Lions cup

... aneb jak jsme jeli "loupit perník"  do Pardubic. V sobotu 12.12.2015 se tam konal třetí ročník Lions cupu. Oproti loňsku se úroveň zvedla z regionálního klání na soutěž mezinárodní. Nejdále to měla výprava z Gruzie.

Naše "loupeživá banda" čítala pět závodníků - Ondra Čech, Tereza Jaňourová, Jakub Hradský, Viktor Miller a Samuel Rataj. Loupež se "moc nezdařila", protože místo perníku si kladeňáci přivezli  "jen" šest medailí z disciplín Kata, Kumite a Superkick (soutěž o netvrdší kop v dané věkové kategorii). Další dvě medailová umístění nám utekla o pověstný fous.

Sam - 3. místo Kata žáci do 9 let. Viktor -  3. místo Kata žáci 13 let a 2. místo Kumite st.ž. do 52 kg. Kuba - 2. místo Kata žáci 11 let a 1. místo Superkick. Terka - 1.místo Kata dorostenky. Koučovali - Ondra a Aleš

 

 

  Mistři a vicemistři MČR z Kobry

 • PDF MCR_Fighting_Plzen_2015
  • Kobra Cup 2015

  • PDF KobraCup2015
  • Kobra Cup 2015 výsledky
   • Karate-Národní pohár

   • PDF NPsen2.kolo2015
   • Kobra od září 2015

    Workout - kondiční trénink

     

     Jiu-Jitsu ISA 2015 Kolín

    • PDF ISA 2015
     • Přebor Prahy 2015

      Postupová soutěž na Mistrovství republiky v karate - mohlo se vést lépe.

     • PDF Prebor_Prahy_2015
      • Karate-mezinárodní turnaj Praha

       Z 25 oddílů se Kobra umístila celkově na 6. místě.

       Mezinárodní turnaj v karate - Kesl Cup 2015

       proběhnul 2. května v Praze. Výprava karatistů z Kobry Kladno si tyto závody nenechala ujít. Na turnaj přijelo 173 závodníků z 30 klubů z ČR, Slovenska, Anglie a Gruzie. Z šesti závodníků si víc jak polovina sáhla na medaili. Ostatní byli dobří, ale přece jen se v jejich kategoriích ukázali větší dravci.

       Viktor Miller      - 1. místo kumite žáci     +35 kg

       Felix Altenburg - 2. místo kumite junioři  -52 kg

       Ondřej Čech    - 2. místo v kumite muži    -75 kg

       Tereza Jaňourová - 3. místo v kata    14-17 let

       Koučovali a byli spokojeni: Aleš Hrách a Ondra Čech.

      • PDF Kesl_cup_2015
       • Ústecký pohár-karate

       • PDF Ústecký pohár
       • Národní pohár karate-1.kolo

        Národní pohár karate.

        28. 3. 2015 proběhly v Kladně závody v karate. Národního poháru mládeže se zúčastnilo přes čtyřista karatistů z 53 klubů celé republiky. Kobra Kladno měla devět závodníků. Ve veliké konkurenci si většina nevedla špatně, ale na finále jsme přece jen nebyli dostatečně připraveni. Čtyři naši závodníci neprošli přes první kolo, ale další čtyři skončili na pátých bodovaných místech (Jakub Hradský, Terezie Jaňourová, Lukáš Odlas, Samuel Rataj). Jen Viktor Miller ukázal tvrdou přípravu a získal bronz v kumite ml. žáci do 41 kg a tak trenéři Aleš a Ondra byli celkem spokojeni. Vždyť v jednotlivých věkových a váhových kategoriích bylo v průměru 25 lidí. Sezóna je stále před námi a téměř každý týden máme naplánovanou soutěž, abychom se dostali na ještě lepší umístění.

        Zkoušky karate na základní technické stupně

           Březen je ve znamení kontrolních zkoušek pro začátečníky. V dójó ČABB v hale bios a na 14. ZŠ proběhly za bedlivého dohledu rodičů.

        Jen malá poznámka - trenéři jsou perfektní, ale nejsou kouzelníci. Musíte s dětmi v rámci rodinných čiností více pracovat a to jak po fyzické stránce, tak po psychické. Budeme vám nesmírně vděčni.

         Zkoušky Karate splnili:  

        9. Kyu - Martin Trojan, Julie Myšková, Adam Sulejmanov, Lukáš Pekrt, Josef Kubica, Ondřej Valenta, Vojtěch Valenta, Markéta Čacká, Antonín Okál, Jakub Nohava, Jakub Vraštiak, Timmy Nguyen.

        10. Kyu - Vít Hrdlička, David Renčiuk, Olda Pulec, Šimon Odlas, Honza Kirdal, Štěpán Holoubek, Dan Mirčevský.

         Jiu-jitsu seminář Praha

        • PDF JJ_Pha_2014
        • Národní pohár-Karate

            Národní pohár seniorů a U21 - 3. kolo se konal 10.1.2015 v Praze. Aleš Hrách v kumite-seniorech do 67kg si vybojoval bronzovou příčku, ale se svým výkonem spokojen nebyl. Tímto třetím místem si také vybojoval nominaci na MČR. Tak držíme palce. Ondra Čech v kumite-U21 do 78kg narazil hned v úvodu na pozdějšího vítěze této hmotnostní kategorie a už nepostoupil. Ještě byl přihlášen na kumite senioři do 75kg, ale ztrácel rychlost (zase s pozdějším zlatým medailistou) a tak neprodal to, co v kombinacích technik natrénoval. Měl to o to těžší, že dlouho čekal na rozjezd zápasů a pak se najednou strhnul proud - měl po pár minutách oddychu hned několik zápasů za sebou. Přece jen se to podepsalo na výkonu. Přesto je nutno oba pochválit, neboť po cca šesti letech se zase objevili na závodech.  

         PF 2015

          Lion cup Pardubice-karate

         • PDF Lion_cup_2014
          • Kobra Cup 2014

          • PDF Kcup.2014
          • Karate-Mistrovství republiky 2014

           Viktor Miller z Kobry Kladno se stal přeborníkem Pražského svazu karate v disciplíně kumite (ml. žáci -do 11 let, + 41 kg) a tím se nominoval na republiku.

           7. 12. 2014 proběhnul turnaj v Českých Budějovicích. Z hlediska organizace to byla docela průšvihová záležitost - zpoždění o několik hodin. Viktor (i ostatní kumiťáci) si museli počkat nas zápasy až do pozdního odpoledne. Energie pomalu klesala a tak dostat se po tolika hodinách čekání - od 8 hodin - do zápasnického elánu, bylo dost problémové.

           Viktor se ukázal jako psychicky odolný a dobře využíval nacvičených kombinací. Přesto v jednom zápase dost zaváhal a vypadalo to na ukončení. Ale dostal se do repasáže a tak i šanci bojovat o třetí místo. No nedařilo se. Přesto si zaslouží gratulaci. Vždyť být čtvrtý/pátý na republice ve své kategorii je skvělý výsledek a příslib do budoucna. V posledních týdnech se mu nejvíce věnoval trenér Aleš Hrách a tak i jemu patří velká pochvala. V Budějovicích se o Viktora dobře staral (a koučoval jej) Míra Polák. 

            MČR Fighting 2014

            . . . na čtyřech zápasištích se soutěžilo ve dvou disciplínách. V dopoledních hodinách se konala soutěž Hard formy-kata, kde závodníci předváděli povinné sestavy stylů Shoto Kan, Shito Ryu, Shiro Kan a AKJ. Odpoledne začaly zápasy fightingu - viz příloha

           • PDF Fight2014
           • Letní kemp Kobry - Nečtiny 2014

            Letní kemp se povedl na jedničku. Trenéři své roční působení na žáky zakončili skvěle - Aleš Hrách 3.DAN karate a 1. DAN kickbox, Míra Polák 1. DAN AKJ, Ondra Čech 1. DAN karate, Míša Holubová 2. Kyu judo, maximální oporu měli ve svých pomocnících Lukáši Odlasovi, Lucii Brokešové, Tomáši Beranovi, Jáchymovi Dimovi a celé to měl pod palcem jejich šéftrenér ing. Pavel Čech (blackbelt karate, jiu-jitsu, kickbox, aiki-jutsu a top-level Street defence system).

            Přes čtyřicet účastníků, od dětí po dospělé, plnili výkonnostní testy (běh, šplh, silové testy) a ladili formu na zkoušky. Zbylo i dost času na relaxaci v podobě střelby z ostrých zbraní, střelby z luku - softových zbraní - vzduchovky - praku - kuší. Tady se ukázal Radek Trojan a Aleš Rataj jako nenahraditelní poradci. Proběhly také dvě výpravy na nedalekou zříceninu hradu.

            Pro ty nejmenší byl připraven psychický test - Stezka odvahy - noční okruh lesem a kolem rybníka za účasti Ježibaby, bezhlavého rytíře, bludičky, superrobota, Ohnivce, vodníkovy babice, ducha, mumie a Jezinky. Ne každý to zvládnul statečně.

            Zkoušku karate bohužel zvládli jen tři karatisté - Felix Altenburg na 4. Kyu, Jáchym Dimov na 5. Kyu a Samuel Rataj na 7. Kyu. Zkoušku v Jiu-Jitsu SD Systém splnili - Tomáš Beran a Lucie Brokešová excelentně na 5. Kyu,  Franta Plavecz 8. Kyu, Tomáš Matoušek 7. Kyu, Karel Urbář a Štěpán Matoušek 10.Kyu.

            Pro účastníky byly také nesmírně zajímavé poslední dva dny. George Hausner 8. DAN a Petr Lohr 7. DAN si udělali čas a přijeli se podělit o své zkušenosti z bojových umění a také přidali spoustu vyprávění ze zahraničí.

             Karate Memoriál J.Fuchse 2014

             Po prázdninách, kdy téměř všichni vypadli z tréninkového procesu si přece jen kluci z Kobry řekli,  "že se na ty závody podívají". A vyplatilo se. Postřehy - viz příloha.

              

            • PDF Ke_Memoriál_2014
            • Sebeobrana SDS

              STREET DEFENCE SYSTEM  - systém sebeobrany.  

              Vzniknul  - na bázi výcviku speciálních složek.  

              Určen  - pro civilní populaci.

             SDS využívá základních reakcí člověka. Je nenáročný na sportovní kondici. Kdo ji však má, jeho pokroky jsou znatelnější. V SDS se nezápasí, na to není čas. Zápas si necháváme do sportu.

             Program: Zvládnutí konfliktů -  stabilizace psychiky - strategie a taktika.

             Trénujeme Po a St od 19.00 hodin.

             Věk od 13-ti let.

              Fighting

              Fighting - ISA CZECH OPEN 2014

               

               

               

               

               

               

               

               

              Poslední den v květnu proběhli mezinárodní závody ve fightingu v Kolíně.

              Naši dorostenci a senioři Aleš, Matouš a Jakub se na nich také promítli. V konkurenci Maďarů a Slováků a samozřejmě českých teamů si nevedli špatně. A tak je medaile neminuly.

             • Fighting_Kolin_2014
             • Brazilské jiu-jitsu - Asura Czech 2014

              Květen je, co se týče soutěží, našlapaný měsíc. Zvláště pro Kobru – v karate, kickboxu i jiu-jitsu. Takže máme všechny víkendy ve znamení závodů.

              V sobotu 10.5. se v Praze konala soutěž v BJJ Asura Czech Open 2014 s velkou mezinárodní účastí.

              Kobru reprezentovali nakonec "jen" 4 borci (ostatní jsou ve školách v přírodě, školních výletech, připravují se na maturity anebo s rodiči odjeli lenošit v rámci prodlouženého víkendu).

              Benjamínek Adam Pech měl na závodech svoji premiéru. Bojoval v kategorii dětí do 35 kg. Byla na něm znát tréma a opatrnost. Do bojů o medaile nezasáhl. Martin Tasutij odložil boxerské rukavice (kickboxing je jeho hlavní směr) a jel se taky „potahat“. Bojoval-bojoval a co chybělo v technice, úspěšně doháněl silou, leč na medaili to nakonec nestačilo. Prohrál s borcem z Rakouska, který nakonec kategorii dětí do 40 kg vyhrál. 

              Doufali jsme, že do třetice už bude Kobra úspěšnější. A taky ano a hned zlato. Postaral se o to Tomáš Beran v kategorii juniorů do 69 Kg. Se svým typickým výrazem (jako by o nic nešlo) převálcoval všechny své soupeře.

               

               

              Jako poslední startoval Jakub Hrách (po delším výpadku) v kategorii mužů do 76 kg. Dostal se až do závěrečných, kde ho porazil pozdější  vítěz kategorie (zase to Rakousko).

              Přesto to v konečném výsledku pro něho znamenalo bronz a druhou medaili pro Kobru. Díky a gratulujeme!

                                                                                                                                                         Aleš

              Přebor Prahy - karate

              V neděli 4.5. 2014 proběhla v Praze nominační soutěž na MČR v karate. Přeborů se účastnili 4 zástupci z Kobry Kladno a vůbec ne neúspěšně. Vojta Dian, Viktor Miller, Saša Belčenko a Isabela Záluská zúročili přípravu z tréninků. V disciplíně kata se všichni ve svých kategoriích dostali do první desítky. Saša 5-8 místo ve st. žácích, Vojta stejné umístění jen v ml. žácích, Viktor se ve stejné kategorii dostal do finále, kde bral stříbro! A Isabela v seniorkách (byly to její první závody) získala bronz. Bezva výsledek.

              Viktor pak korunoval úspěšný den zlatou medailí v disciplíně kumite v kategorii ml. žáků nad 41 kg. Zajistil si tím nominaci na MČR. Velký úspěch. Gratulujeme!

              Mistrovství ČR Kickbox

              V sobotu 3.5.2014 se v Chrudimi konalo Mistrovství ČR v kickboxingu (point fighting, light contact a full contact). Na 150 fightrů z celé republiky a mezi nimi i dva zástupci Kobry Kladno - Martin Tasutij a Aleš Hrách.

              Redakce: Kluci, jak jste si vedli? 

              Fighters: Bylo to hodně  náročný ... vstávali jsme celkem brzy a tak jsme po sedmé hodině už byli v hale. Byla tam tedy pěkná „kosa“.

              Redakce: No to je dost brzo. Co jste zatím dělali, než se všechno organizačně rozjelo?

              Aleš: Čekali a čekali a čekali. A taky se rozcvičovali. A jak se vyvěsily pavouky, už šel Marťas na řadu. Nejdřív point fighting ml.žáci -42 kg. Získal stříbro, ale nebyl to ten "flash" jako vždycky. Nějak neměl den, asi mu chyběla šťáva.

              Po krátký přestávce šel na plac znova, tentokrát za ml.žáky do 37 kg. Tam se trochu rozjel, bylo to na pohled lepší, ale pořád mě moc (spíš vůbec) neposlouchal. Přesto slušně bodoval a kola vyhrával. Narazil až ve finále, takže druhé stříbro!  

              Poslední jeho disciplína light contact ml.žáci do 37 kg. A zase ta "deka" Prohrál v semifinále a do boje o bronz se mu moc nechtělo ... musel jsem ho "nakopnout", aby se sebral a zabral. V posledním kole mě už jako kouče poslouchal a jel, co jsem mu řek‘. A tak mu i bronz zacinkal.

              Redakce: A ty jsi nezávodil? 

              Aleš: Ale závodil ... jenom mnohem později:-). Na svůj první zápas jsem čekal bezmála 12 hodin. Bylo to náročný nejenom fyzicky, ale hlavně psychicky. Naladit se a dostat na provozní teplotu po takovém čekání stojí hodně přemáhání.  

              Nastoupil jsem v kategorii light contact muži - do 69 kg. První zápasy jsem zvládl bez problémů a probojoval se do finále. Tam to bylo jiný kafe.

              Redakce: Co tím myslíš? 

              Aleš: No na pohled prý to byl pěknej zápas. Ale nic jsme si nedali zadarmo. Bylo to "nahoru - dolů". Snažil jsem se držet ofenzívu, ale soupeř taky. Pak přišlo třetí kolo, kde jsme se nešťastně (pro mě) srazili koleny a bylo vymalováno.

              Zápas jsem „dobouchal“ (republika se nevzdává), ale byl jsem poloviční. Prohra na body a tedy stříbro - ale vzhledem ke zranění fakt zasloužený. Po celodenním odříkání jsem byl se sebou spokojený.

              Odpovídal Aleš Hrách, závodník a kouč 

              Pohár nadějí - karate

              10.4. 2014 proběhnul další ročník Poháru nadějí v České Lípě. Celkem přijelo 249 závodníků z 28 klubů.

              Z Kobry nás zastupoval jen Lukáš Odlas pod koučováním Aleše Hrácha. Lukáš po delší době ukázal, že jeho závodní potenciál je dobrý a vybojoval dvě medaile - obě bronzové. V kategorii kata st. žáci a v kumite st. žáci nad 60 kg. 

              Brazilské jiu-jitsu závody Praha

              Naše malá výprava čtyř závodníků-kadetů se zúčastnila v sobotu 8.3.2014 závodů v BJJ v Praze v Horních Počernicích. Organizovali je trenéři z Kosagymu. Po registraci a nutném vážení se na dvou tatami rozběhly zápasy. Kluci ve svých váhovkách předvedli s velkým přehledem své bojové umění - díky vypilovaným technikám se úplně v pohodě se dostávali do finálových bojů, bez velkého svalového vypětí. Koučoval je jejich trenér Aleš Hrách a byl ten den nadmíru spokojen. Závodníci dělali vše podle jeho instrukcí a vyplatilo se jim to.

              Zlato si odnesli: Tomáš Matoušek (-37kg)-poslední  -  Tomáš Chvátal (-39kg)-první   - Martin Tasutij (-35kg)-třetí. Richard Hurt (-35kg)-druhý se umístil na stříbrné příčce. Gratulujeme a držte si to kluci takhle dál.

              Hokej a Kickbox- kladenský rytíř

              David Pelant začal cvičit v Kobře kickbox a zjistil, že to je cesta k ještě většímu zlepšení jeho fyzické i psychické kondice pro jeho oblíbený sport - hokej. Věnuje se mu již od malička a ačkoli je mu teprve 13 let, patří mezi Rytíře Kladno. David moc nemluví, ale "maká" a tak až od jeho otce jsme se dozvěděli, že mladí Rytíři zaváleli v zahraničí. V lednu odjelo jejich družstvo na mezinárodní turnaj do Regensburgu. Bylo to samozřejmě hlavně o hokeji, ale protože tam strávili celý týden týden, užili si v Německu mladí hokejisté i spoustu volného času. Hráli proti týmům z Německa, Švýcarska, Rakouska, Ruska, Ukrajiny a Česka. A že v Kladně hrát dobře hokej je tradice, dali do toho všechnu bojovnost a to, co je naučili kladenští trenéři, zúročili s velkým úspěchem. Probojovali se až do finále, kde jim sice štěstí nepřálo, ale stříbro z takého turnaje není nic jiného než velký úspěch.

              Školení trenérů

              Předposlední víkend v únoru proběhlo školení a doškolení trenérů IV. a III. třídy. Začalo se už v pátek, ale i tak se školení druhý den velice protáhlo. Celkem se zúčastnilo osm adeptů, kteří se seznámili se základy sportovního tréninku, s první pomocí a trestním řádem. Nemalá část školení byla věnována konkrétním případům z trenérské praxe

               

              Téma o Sebeobraně bylo velice inspirující a na příštím školení mu bude věnováno více času.

              Kick Seminář

              Míra Sobotka si opět pro Kobru udělal čas a páteční večer by ve znamení přípravy na vyšší technický stupeň pro kickbox. První část byla i pro mírně pokročilé a tak se víc vysvětlovaly základy. Druhá část byla pro nejvyspělejší - tedy pro 1./ 2. Kyu a Dan. Tedy hodně ve stylu konzultace. Zde Míra víc uplatnil své mezinárodní zkušenosti ze závodů a přidal zajímavosti z jejich prostředí. Kdyby nás netlačil pozdní čas, určitě bychom vydrželi cvičit a poslouchat lektora až do půlnoci. Další seminář by mohl vyjít v dubnu. Tak se těšíme. 

              Lékařská prohlídka

                 Dle výnosu ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí  

              § 10a

               1.      Preventivní lékařské prohlídce jsou povinni se podrobit registrovaní sportovci a ostatní účastníci mistrovských a nemistrovských soutěží,

              2.      Účastníci tělovýchovných a sportovních akcí uvedených v odstavci 1 (dále jen "sportovní akce") jsou povinni prokázat svou zdravotní způsobilost předložením lékařského posudku; lékařský posudek o zdravotní způsobilosti nesmí být starší než 12 měsíců.

              § 10b

                    Organizátoři, rozhodčí, trenéři, cvičitelé, instruktoři a ostatní pracovníci při zabezpečování účasti na sportovních akcích jsou povinni kontrolovat, zda sportovci zúčastňující se sportovních akcí mají posudek o zdravotní způsobilosti."

               MČR BJJ 2013

                  V neděli 8.12.2013 proběhlo Mistrovství České republiky v brazilském jiu-jitsu. Soutěže se úcastnilo přes 280 fighterů z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska a států bývalého Sovětského svazu.

                  Kobru Kladno reprezentovali Tomáš Chvátal, Fanda Plavecz Richard Hurt, Matouš Bezděk a Lucie Brokešová. Letos malá, ale houževnatá skupina.

               Tomáš Chvátal začal pěkně zostra a postupně vyřadil všechny své soupeře a získal tak titul mistra republiky.

               Pak to bylo jako na houpačce. Fanda Plavecz bohužel nestačil na svého soupeře a vypadl v prvním kole. Richard Hurt pak bojoval jako Richard Lví srdce a i přes bolestivé zranění ruky (po páce) nakonec urval bronzovou medaili! Klobouk dolů, byly to jeho první závody vůbec.

               A zase ta houpačka…Matouš Bezděk bohužel nenavázal na výsledek z předešlých závodů a prohrává s budoucím vítězem své kategorie v prvním kole. Poslední šla na řadu Lucka Brokešová. Celkem s přehledem udolala své soupeřky před koncem časového limitu. Ve finále narazila na “starou známou” Slovenku. Lucka splnila do puntíku zvolenou taktiku a po 20 vteřinách svou soupeřku donutila škrcením odplácat. Perfektní finále a druhý mistrovský titul pro Kladno i Kobru.

                  Děkuji zúčastněným za reprezentaci a rodičům za podporu. A těším se na další výborné výsledky v roce 2014.

              • MČR_BJJ_2013
              • Karate Seminář

               1.část semináře: Ráno 24.11. 2013 dorazilo 14 karatistů od 8. do 5. Kyu. V první bloku si všichni připoměli základy kata pro soutěž, rychlost obratů, nápřahové pohyby, polohy chodidel atd. V druhých dvou časových jednotkách se rozdělili na tři týmy a učili se vyšší kata  -  nejmenší měli Heian 2,  pokročilejší Heian 4 a Heian 5.

                      Tři hodiny uplynuly jako nic. Seminář splnil očekávání instruktorů (Pavel Čech 6. Dan / Aleš Hrách 3. Dan / Ondřej Čech 1. Dan) a tedy na dalším semináři 15.12. se již posuneme na vyšší úroveň. Ti, co zvládli Heian Godan budou nacvičovat mistrovskou kata JION, a další přejdou na Heian 3 a Heian 5. I rodiče si zaslouží pochvalu - vždyť nebýt jich, většina by ani nemohla do Kladna přijet.

               2. část semináře - neděle 15.12. byla energeticky silně nabitá. Přes dvacet karatistů, rozdělených do skupin podle technické vyspělosti, předvádělo generálku na zkoušky STV a pilovalo katy na závody. Ti nejlepší začali pronikat do mistrovské katy JION.Teď jen aby ji přes vánoční prázdniny nezapoměli. Trenéři měli ještě možnost upřesnit, koho doporučí na zkoušky. Nakonec se rozhodli, že celou velkou skupinu adeptů na zelený pás (6.Kyu) budou doporučovat během února. Tedy všichni mají před sebou ne až tak dlouhou dobu na dopilování všech technických aspektů ze zkušebního řádu. Na 6. Kyu již musí karatisté předvést bezchybně kata i řízené kumite, včetně práce s dechem a již zde musí být vidět zapojování boků do prováděných technik. Vše musí být okořeněno dostatečnou rychlostí a silou.

               MČR 2013 Kick-pod Českým svazem Kickboxu

                Fighting MČR 2013 AKJ

                Plzeň nás přivítala na Mistrovství České republiky ve Fightingu.

               • PDF FMCR13
                • Czech open 2013-kick

                    Přinášíme krátký průběh z  mezinárodního turnaje v kickboxingu  Czech Open 2013, který se konal v Aréně Sparty v Podvinném Mlýně - Praha, očima jednoho z reprezentantů Kobry Kladno Aleše Hrácha.

                    "Ahoj, za Kobru Kladno jsme startovali tři závodníci - Martin Tasutij za žáky a já s Frodem za muže. Bylo to hodně náročný - hlavně na sedací svaly …. čekání ...  čekání ... čekání. Ostatně jako na každé velké akci. Startovali jsme v Lightcontactu a Kicklightu."                . . .  celý článek - viz níže

                • PDF Czechopen2013
                • Kosa cup - kickbox

                    V neděli 13.10.2013 bylo v Praze Na Vinohradech v budově Radio paláce hodně rušno. Pořádal se tu 10. ročník turnaje v kickboxingu Kosa cup 2013.

                 Jak je poslední roky zvykem, přijely i početné výpravy z Německa a Polska. Hlavně ta polská byla hodně vidět (všichni v bílém), ale taky pořádně slyšet při povzbuzování svých borců. 

                    Soutěžilo se v polokontaktech tzn. lightcontact a point fighting. Za Kobru Kladno se zúčastnil Martin Tasutij v kategorii lightcontact do 150 cm. Ve svých zápasech se hodně nechával strhnout atmosférou a svého kouče moc (vlastně vůbec) neposlouchal. Neustále tlačil soupeře před sebou a občas zasazoval i netechnické údery, čímž kouče dostával téměř do infarktového stavu. Nakonec vše dobře dopadlo a Martin vyhrál na body ve všech zápasech. Vybojoval zlato z prestižního turnaje a za to si od Kobráků zaslouží velké ocenění. Gratulujeme!

                 Kickbox-SAP liga 4.kolo

                 28.9. proběhlo v Praze předposlední kolo SAP ligy. Martin Tasutij (ml. žáci - Lightcontact) již musel přestoupit do váhovky -37 kg. Ondřej Čech (LC junioři do 74 kg) si po delší době skočil na tréninkový zápas - také do vyšší váhovky. Martinovi se tentokrát moc nedařilo. Nebyl schopen, ani po důrazném koučování, nastartovat dostatečnou dynamiku v kombinacích. Ondra ve finále narazil na problém u rozhodčích - u jeho soupeře přehlíželi všechna tři kola jeho nekontrolované a silně přetahované techniky. To paří do fullcontactu a ne do LC. Na konci druhého kola Ondra dostal tvrdý přímý direkt, který jej zranil v obličeji. Rozhodčí na to vůbec nereagovali. Ondra dobojoval, i když s vypětím, nejen druhé, ale i třetí kolo. Nevzdal to a tak se on i Martin nakonec umístili na druhých místech.

                  Karate - závody Praha

                  V sobotu 21.9. se sešlo sedm závodníků z Kobry na závodech karate, tentokrát v Praze. Všichni v kategoriích mladší a starší žáci. V sokolovně v Královských Vinohradech proběhl turnaj "Memoriál ing. Fuchse" - v kata a kumite. Bylo zde skoro 150 karatistů. Disciplína Kata bylo pro většinu z nás velmi náročná. Přesto se někteří dostali do druhého kola, ale pak už nestačili na svou konkurenci. Medaili se podařilo vybojovat Jakubovi Hradskému - obsadil třetí místo. V kumite jsme měli dva závodníky do 35 a do 41 kg.. Jako na potvoru je vylosovali oba do předkol, kde se jim nedařilo. Poznatek trenéra - "asi ve stresu nebyli schopni uplatnit to, co natrénovali v dójo". Tak máme na čem pracovat. Organizace závodů byla skvělá. Žádné prostoje - to jsme už dlouho nezažili. Pražskému oddílu patří velké uznání.

                 • PDF 2013Memorial
                 • Sebeobrana -kurs

                  Letní Kemp Kobra 2013

                  Letní kemp 2013 se zdařil na 100%. 45 malých i velkých účastníků si na vrcholové akci Kobry opravdu užilo.                                

                   Zkoušky - červen 2013

                   V pondělí zasedla v dójo Čech Akademy Black Belt tříčlenná komise – ing. Pavel Čech,6.DAN / Aleš Hrách,3. DAN / Jakub Hrách, 1.DAN – aby za účasti rodičů a prarodičů zhodnotili úroveň karatistů.

                  • PDF ZkKe2013
                   • MČR Kickbox 2013-pod Českým svazem fullcontactu

                    Soutěžilo se v těch tvrdších kickboxerských disciplínách Kicklight, Fullcontact a Kickbox- lowkick. Kobru Kladno za žáky letos reprezentoval Martin Tasutij a za muže Rodolfo "Frodo" Maršík a koučoval Aleš Hrách.

                   • PDF MCRKick2013
                    • Brazil Cup Kobra

                     V neděli 23. 6. 2013 proběhly pod patronací primátora Města Kladna pana ing. Dana Jiránka závody v brazilském jitsu No Gi a Gi pro žáky, juniory, muže a ženy. Celkem závodilo pře osmdesát závodníků. Pozvání přijali i fighteři z Polska, kteří předvedli velice kvalitní výkony.

                    • PDF http://Brazil_cup_Kobra_Vysledky
                    • Mistrovský stupeň v Allkampf-Jitsu

                     Blahopřejeme  Mírovi Polákovi.  V neděli 9.6. 2013 úspěšně složil vrcholovou zkoušku v bojovém umění Allkampf-Jitsu a získal mistrovský stupeň I.DAN. Cestu k němu neměl jednoduchou. Začal jako dvanáctiletý kluk, který byl spíše slyšet než vidět. V Kobře ale cvičil převážně s dospělými. Od jeho první zkoušky na 9. Kyu (žákovský stupeň) uplynulo téměř třináct let. Musel, z důvodu zranění při havárii auta, na několik roků trénink přerušit. Ale vrátil se do pravidelných kolejí allkampf-jitsu a s pomocí svých kamarádů z Kobry, pod dohledem hlavního trenéra ing. Pavla Čecha, se na letošní rok excelentně připravil.

                     SAP liga III.kolo

                     Potřetí se naši žáci Martin Jícha a Martin Tasutij zúčastnili ligy SAP v kategorii Lightcontactu. MJ (-47kg) se tentokráte nedařilo a neprobojoval se do finálových bojů. MT (-32kg)  měl více sil a v podvečerních hodinách si sáhnul na zlato. Organizace byla neutěšená. Naši závodníci se dozvěděli, že nastupují do prvních bojů cca kolem osmdesátého zápasu. K mání byla jen jedna závodní plocha. K tomu nám pořadatelé hned v začátku "vynadali", že se máme registrovat včas a ne na poslední chvíli. Prý nedají dohromady druhý rozhodcovský panel. Myslím, že uzávěrka by mohla končit 2-3 dny před konáním závodů a je jasné, kolik rozhodčích panelů budu potřebovat. Ono čekání na zápas v podzemních malých prostorách (Strahov) od půl deváté až do podvečera je pro takovouto minisoutěž nepřípustné. A pro rozhodčí to také není nic příjemného. Chybovost se celkem zbytečně, díky časovému a psychickému přetížení, zvyšuje.

                      Prague open - kick

                      Byla velká radost. Naši závodníci, Martinové - Jícha a Tasutij, totiž získali stříbro a zlato v disciplíně lightcontact.

                     • PDF Kick_PO2013
                      • Kobra cup Budo styles

                       Kobra Kladno ve spolupráci s Českým svazem bojových sportů uspořádala na neděli 14. 4.2013 v dójo Čech Akademy Black Belt v Kladně turnaj pro začátečníky - Karate kata, Judu a Brazilském jiu-jitsu.

                      • PDF KC2013
                       • Velká cena Nymburka - karate

                        Přijela opět velká konkurence z celé republiky. Pro Pavla Petra, Honzu Šlaufa a Jáchyma Dimova to byl opravdu křest ohněm.

                       • PDF VC_Nymb_2013.docx
                        • Kick Bohemia open Kadaň 2013

                        • PDF BO2013
                         • Leon open Chomutov

                          Závody v kickboxu a brazilském jiu-jitsu.

                          . . . junioři Lucie a Tomáš dlouho nezávodili a tak se do všeho vrhali naplno. Taktika jim vycházela. Dostávali se postupně k finálovým bojům.

                         • PDF Leon4_2013
                          • Gracie cup Praha

                           Tentokrát se v brazilském jiu-jitsu soutěžilo pouze v kategoriích s Gi (s kimonem).

                          • PDF GC3_2013.pdf
                           • Kobra cup budo styles

                           • K_cup
                            • Judo Velká cena Ústí

                             Štěpán Honzík podal vynikající výkon. Svou rychlou a čistou technikou v každém zápase všechny okolo tatami zaujal. Od rozhodčích si vysloužil ocenění "nejtechničtější závodník v kategorii."

                            • PDF Judo_VC
                             • Judo-zkouška na modrý pás

                              . . . zkušební komisaři jí nedali ani chvíli vydechnout. Michala musela předvést nejen svoji technickou vyspělost, ale také velkou sílu a vytrvalost.                                                                                                                                                

                             • Judo 2.Kyu
                              • K-1 Liga . . . 1. kolo

                               Doposud byly zápasy pro kickboxery náročné v tom, že finalisté museli během turnaje absolvovat více zápasů a to bylo nejen silně vyčerpávající fyzicky, ale mělo to i negativní vliv na psychiku některých závodníků.

                              • PDF K1 liga 1.kolo
                               • Karate-Kesl cup 2013

                                . . . od začátku se každý začal prokousávat startovním polem vzhůru. Všichni tři se dostali do bojů o medaile.

                               • PDF Kesl cup 2013
                               • SAP liga Kick-1.kolo

                                V sobotu 12.1.2013 se rozjelo v Praze první kolo SAP ligy v Kickboxu. Pro Martina Tasutije (žáci do 32 kg - Light contact), to byly první zápasy. V nich se ukázal jako rychlý a technický borec. Nebál se jít do velmi rychlých střetů a první zápas s přehledem vyhrál. Ve dvou dalších postupových kolech trochu zapomínal na techniky nohou a to jej nakonec odsunulo na 4. místo. Přesto byl nejtechničtější z našich závodníků. Martin Jícha (LC žáci - do 47 kg) sice v prvním kole prohrál. Bylo to však se závodníkem, který měl závodit v kategorii nad 47 kg. Bez jakékoli konzultace s kouči, jej organizátor klidně dal do nižší váhovky. A to je trochu podpásovka.Tohle by se na žádných závodech nemělo stát. Zvláště nás to namíchlo z hlediska toho, že Martin Jícha se závodů účastnil poprvé a jeho soupeř jezdí na závody druhým rokem. Nicméně se Martin přes baráž dostal až na třetí místo. V juniorech jsme měli Jakuba Kutíka. V Lightcontactu do 84 kg získal druhé místo a exceloval v Kicklightu do 84 kg, kde se přehledem umístil na první příčce. Tedy všichni tři naši závodníci prošli prvními zápasy a bude to jejich veliká zkušenost. Samozřejmě, že i pro trenéra - jak je vést dál v tomto chlapském sportu. Celková organizace byla dobrá. Rozhodčí všichni na jedničku. Jen škoda, že nebyla alespoň dvě zápasová místa. Vše by rychleji "vodsejpalo".

                                Judo - Neratovice

                                V sobotu 12.1. se rozjeli naši tři judisté do Neratovic a udělali velkou čest oddílu Kobra. Přivezli tři medaile. Jonáš Plocar nebyl ve své kůži, ale i tak nakonec získal třetí místo. Miroslav Hruška vyhrál dva zápasy ze tří a byl druhý. Kryštof Honzík se pořád zlepšuje. Vyhrál své zápasy a byl první.

                                <-Předchozí| Další ->

                                © 2010 Kobra Kladno | design & code Tivvit