Logo Kobry Kladno
Čech Akademy Black Belt
O Nás
karate
Karate
kickbox
Kickbox
Allkampf-jitsu SDS
Sebeobrana SDS
Brazilské jiu-jitsu
Jiu-Jitsu
karate
Workout
RSS kanál pro stránky KobraKladno.cz Kobra Kladno na Facebooku
Login:
Heslo:
Přihlásit se trvale na tomto počítači
 • Přihlásit
info
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Aktuality

  Karate Memoriál J.Fuchse 2014

  Po prázdninách, kdy téměř všichni vypadli z tréninkového procesu si přece jen kluci z Kobry řekli,  "že se na ty závody podívají". A vyplatilo se. Postřehy - viz příloha.

   

 • PDF Ke_Memoriál_2014
 • Sebeobrana SDS

   STREET DEFENCE SYSTEM  - systém sebeobrany.  

   Vzniknul  - na bázi výcviku speciálních složek.  

   Určen  - pro civilní populaci.

  SDS využívá základních reakcí člověka. Je nenáročný na sportovní kondici. Kdo ji však má, jeho pokroky jsou znatelnější. V SDS se nezápasí, na to není čas. Zápas si necháváme do sportu.

  Program: Zvládnutí konfliktů -  stabilizace psychiky - strategie a taktika.

  Trénujeme Po a St od 19.00 hodin.

  Věk od 13-ti let.

   Fighting

   Fighting - ISA CZECH OPEN 2014

    

    

    

    

    

    

    

    

   Poslední den v květnu proběhli mezinárodní závody ve fightingu v Kolíně.

   Naši dorostenci a senioři Aleš, Matouš a Jakub se na nich také promítli. V konkurenci Maďarů a Slováků a samozřejmě českých teamů si nevedli špatně. A tak je medaile neminuly.

  • Fighting_Kolin_2014
  • Brazilské jiu-jitsu - Asura Czech 2014

   Květen je, co se týče soutěží, našlapaný měsíc. Zvláště pro Kobru – v karate, kickboxu i jiu-jitsu. Takže máme všechny víkendy ve znamení závodů.

   V sobotu 10.5. se v Praze konala soutěž v BJJ Asura Czech Open 2014 s velkou mezinárodní účastí.

   Kobru reprezentovali nakonec "jen" 4 borci (ostatní jsou ve školách v přírodě, školních výletech, připravují se na maturity anebo s rodiči odjeli lenošit v rámci prodlouženého víkendu).

   Benjamínek Adam Pech měl na závodech svoji premiéru. Bojoval v kategorii dětí do 35 kg. Byla na něm znát tréma a opatrnost. Do bojů o medaile nezasáhl. Martin Tasutij odložil boxerské rukavice (kickboxing je jeho hlavní směr) a jel se taky „potahat“. Bojoval-bojoval a co chybělo v technice, úspěšně doháněl silou, leč na medaili to nakonec nestačilo. Prohrál s borcem z Rakouska, který nakonec kategorii dětí do 40 kg vyhrál. 

   Doufali jsme, že do třetice už bude Kobra úspěšnější. A taky ano a hned zlato. Postaral se o to Tomáš Beran v kategorii juniorů do 69 Kg. Se svým typickým výrazem (jako by o nic nešlo) převálcoval všechny své soupeře.

    

    

   Jako poslední startoval Jakub Hrách (po delším výpadku) v kategorii mužů do 76 kg. Dostal se až do závěrečných, kde ho porazil pozdější  vítěz kategorie (zase to Rakousko).

   Přesto to v konečném výsledku pro něho znamenalo bronz a druhou medaili pro Kobru. Díky a gratulujeme!

                                                                                                                                              Aleš

   Přebor Prahy - karate

   V neděli 4.5. 2014 proběhla v Praze nominační soutěž na MČR v karate. Přeborů se účastnili 4 zástupci z Kobry Kladno a vůbec ne neúspěšně. Vojta Dian, Viktor Miller, Saša Belčenko a Isabela Záluská zúročili přípravu z tréninků. V disciplíně kata se všichni ve svých kategoriích dostali do první desítky. Saša 5-8 místo ve st. žácích, Vojta stejné umístění jen v ml. žácích, Viktor se ve stejné kategorii dostal do finále, kde bral stříbro! A Isabela v seniorkách (byly to její první závody) získala bronz. Bezva výsledek.

   Viktor pak korunoval úspěšný den zlatou medailí v disciplíně kumite v kategorii ml. žáků nad 41 kg. Zajistil si tím nominaci na MČR. Velký úspěch. Gratulujeme!

   Mistrovství ČR Kickbox

   V sobotu 3.5.2014 se v Chrudimi konalo Mistrovství ČR v kickboxingu (point fighting, light contact a full contact). Na 150 fightrů z celé republiky a mezi nimi i dva zástupci Kobry Kladno - Martin Tasutij a Aleš Hrách.

   Redakce: Kluci, jak jste si vedli? 

   Fighters: Bylo to hodně  náročný ... vstávali jsme celkem brzy a tak jsme po sedmé hodině už byli v hale. Byla tam tedy pěkná „kosa“.

   Redakce: No to je dost brzo. Co jste zatím dělali, než se všechno organizačně rozjelo?

   Aleš: Čekali a čekali a čekali. A taky se rozcvičovali. A jak se vyvěsily pavouky, už šel Marťas na řadu. Nejdřív point fighting ml.žáci -42 kg. Získal stříbro, ale nebyl to ten "flash" jako vždycky. Nějak neměl den, asi mu chyběla šťáva.

   Po krátký přestávce šel na plac znova, tentokrát za ml.žáky do 37 kg. Tam se trochu rozjel, bylo to na pohled lepší, ale pořád mě moc (spíš vůbec) neposlouchal. Přesto slušně bodoval a kola vyhrával. Narazil až ve finále, takže druhé stříbro!  

   Poslední jeho disciplína light contact ml.žáci do 37 kg. A zase ta "deka" Prohrál v semifinále a do boje o bronz se mu moc nechtělo ... musel jsem ho "nakopnout", aby se sebral a zabral. V posledním kole mě už jako kouče poslouchal a jel, co jsem mu řek‘. A tak mu i bronz zacinkal.

   Redakce: A ty jsi nezávodil? 

   Aleš: Ale závodil ... jenom mnohem později:-). Na svůj první zápas jsem čekal bezmála 12 hodin. Bylo to náročný nejenom fyzicky, ale hlavně psychicky. Naladit se a dostat na provozní teplotu po takovém čekání stojí hodně přemáhání.  

   Nastoupil jsem v kategorii light contact muži - do 69 kg. První zápasy jsem zvládl bez problémů a probojoval se do finále. Tam to bylo jiný kafe.

   Redakce: Co tím myslíš? 

   Aleš: No na pohled prý to byl pěknej zápas. Ale nic jsme si nedali zadarmo. Bylo to "nahoru - dolů". Snažil jsem se držet ofenzívu, ale soupeř taky. Pak přišlo třetí kolo, kde jsme se nešťastně (pro mě) srazili koleny a bylo vymalováno.

   Zápas jsem „dobouchal“ (republika se nevzdává), ale byl jsem poloviční. Prohra na body a tedy stříbro - ale vzhledem ke zranění fakt zasloužený. Po celodenním odříkání jsem byl se sebou spokojený.

   Odpovídal Aleš Hrách, závodník a kouč 

   Pohár nadějí - karate

   10.4. 2014 proběhnul další ročník Poháru nadějí v České Lípě. Celkem přijelo 249 závodníků z 28 klubů.

   Z Kobry nás zastupoval jen Lukáš Odlas pod koučováním Aleše Hrácha. Lukáš po delší době ukázal, že jeho závodní potenciál je dobrý a vybojoval dvě medaile - obě bronzové. V kategorii kata st. žáci a v kumite st. žáci nad 60 kg. 

   Brazilské jiu-jitsu závody Praha

   Naše malá výprava čtyř závodníků-kadetů se zúčastnila v sobotu 8.3.2014 závodů v BJJ v Praze v Horních Počernicích. Organizovali je trenéři z Kosagymu. Po registraci a nutném vážení se na dvou tatami rozběhly zápasy. Kluci ve svých váhovkách předvedli s velkým přehledem své bojové umění - díky vypilovaným technikám se úplně v pohodě se dostávali do finálových bojů, bez velkého svalového vypětí. Koučoval je jejich trenér Aleš Hrách a byl ten den nadmíru spokojen. Závodníci dělali vše podle jeho instrukcí a vyplatilo se jim to.

   Zlato si odnesli: Tomáš Matoušek (-37kg)-poslední  -  Tomáš Chvátal (-39kg)-první   - Martin Tasutij (-35kg)-třetí. Richard Hurt (-35kg)-druhý se umístil na stříbrné příčce. Gratulujeme a držte si to kluci takhle dál.

   Hokej a Kickbox- kladenský rytíř

   David Pelant začal cvičit v Kobře kickbox a zjistil, že to je cesta k ještě většímu zlepšení jeho fyzické i psychické kondice pro jeho oblíbený sport - hokej. Věnuje se mu již od malička a ačkoli je mu teprve 13 let, patří mezi Rytíře Kladno. David moc nemluví, ale "maká" a tak až od jeho otce jsme se dozvěděli, že mladí Rytíři zaváleli v zahraničí. V lednu odjelo jejich družstvo na mezinárodní turnaj do Regensburgu. Bylo to samozřejmě hlavně o hokeji, ale protože tam strávili celý týden týden, užili si v Německu mladí hokejisté i spoustu volného času. Hráli proti týmům z Německa, Švýcarska, Rakouska, Ruska, Ukrajiny a Česka. A že v Kladně hrát dobře hokej je tradice, dali do toho všechnu bojovnost a to, co je naučili kladenští trenéři, zúročili s velkým úspěchem. Probojovali se až do finále, kde jim sice štěstí nepřálo, ale stříbro z takého turnaje není nic jiného než velký úspěch.

   Školení trenérů

   Předposlední víkend v únoru proběhlo školení a doškolení trenérů IV. a III. třídy. Začalo se už v pátek, ale i tak se školení druhý den velice protáhlo. Celkem se zúčastnilo osm adeptů, kteří se seznámili se základy sportovního tréninku, s první pomocí a trestním řádem. Nemalá část školení byla věnována konkrétním případům z trenérské praxe

    

   Téma o Sebeobraně bylo velice inspirující a na příštím školení mu bude věnováno více času.

   Kick Seminář

   Míra Sobotka si opět pro Kobru udělal čas a páteční večer by ve znamení přípravy na vyšší technický stupeň pro kickbox. První část byla i pro mírně pokročilé a tak se víc vysvětlovaly základy. Druhá část byla pro nejvyspělejší - tedy pro 1./ 2. Kyu a Dan. Tedy hodně ve stylu konzultace. Zde Míra víc uplatnil své mezinárodní zkušenosti ze závodů a přidal zajímavosti z jejich prostředí. Kdyby nás netlačil pozdní čas, určitě bychom vydrželi cvičit a poslouchat lektora až do půlnoci. Další seminář by mohl vyjít v dubnu. Tak se těšíme. 

   Lékařská prohlídka

      Dle výnosu ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí  

   § 10a

    1.      Preventivní lékařské prohlídce jsou povinni se podrobit registrovaní sportovci a ostatní účastníci mistrovských a nemistrovských soutěží,

   2.      Účastníci tělovýchovných a sportovních akcí uvedených v odstavci 1 (dále jen "sportovní akce") jsou povinni prokázat svou zdravotní způsobilost předložením lékařského posudku; lékařský posudek o zdravotní způsobilosti nesmí být starší než 12 měsíců.

   § 10b

         Organizátoři, rozhodčí, trenéři, cvičitelé, instruktoři a ostatní pracovníci při zabezpečování účasti na sportovních akcích jsou povinni kontrolovat, zda sportovci zúčastňující se sportovních akcí mají posudek o zdravotní způsobilosti."

    MČR BJJ 2013

       V neděli 8.12.2013 proběhlo Mistrovství České republiky v brazilském jiu-jitsu. Soutěže se úcastnilo přes 280 fighterů z Čech, Slovenska, Polska, Rakouska a států bývalého Sovětského svazu.

       Kobru Kladno reprezentovali Tomáš Chvátal, Fanda Plavecz Richard Hurt, Matouš Bezděk a Lucie Brokešová. Letos malá, ale houževnatá skupina.

    Tomáš Chvátal začal pěkně zostra a postupně vyřadil všechny své soupeře a získal tak titul mistra republiky.

    Pak to bylo jako na houpačce. Fanda Plavecz bohužel nestačil na svého soupeře a vypadl v prvním kole. Richard Hurt pak bojoval jako Richard Lví srdce a i přes bolestivé zranění ruky (po páce) nakonec urval bronzovou medaili! Klobouk dolů, byly to jeho první závody vůbec.

    A zase ta houpačka…Matouš Bezděk bohužel nenavázal na výsledek z předešlých závodů a prohrává s budoucím vítězem své kategorie v prvním kole. Poslední šla na řadu Lucka Brokešová. Celkem s přehledem udolala své soupeřky před koncem časového limitu. Ve finále narazila na “starou známou” Slovenku. Lucka splnila do puntíku zvolenou taktiku a po 20 vteřinách svou soupeřku donutila škrcením odplácat. Perfektní finále a druhý mistrovský titul pro Kladno i Kobru.

       Děkuji zúčastněným za reprezentaci a rodičům za podporu. A těším se na další výborné výsledky v roce 2014.

   • MČR_BJJ_2013
   • Karate Seminář

    1.část semináře: Ráno 24.11. 2013 dorazilo 14 karatistů od 8. do 5. Kyu. V první bloku si všichni připoměli základy kata pro soutěž, rychlost obratů, nápřahové pohyby, polohy chodidel atd. V druhých dvou časových jednotkách se rozdělili na tři týmy a učili se vyšší kata  -  nejmenší měli Heian 2,  pokročilejší Heian 4 a Heian 5.

           Tři hodiny uplynuly jako nic. Seminář splnil očekávání instruktorů (Pavel Čech 6. Dan / Aleš Hrách 3. Dan / Ondřej Čech 1. Dan) a tedy na dalším semináři 15.12. se již posuneme na vyšší úroveň. Ti, co zvládli Heian Godan budou nacvičovat mistrovskou kata JION, a další přejdou na Heian 3 a Heian 5. I rodiče si zaslouží pochvalu - vždyť nebýt jich, většina by ani nemohla do Kladna přijet.

    2. část semináře - neděle 15.12. byla energeticky silně nabitá. Přes dvacet karatistů, rozdělených do skupin podle technické vyspělosti, předvádělo generálku na zkoušky STV a pilovalo katy na závody. Ti nejlepší začali pronikat do mistrovské katy JION.Teď jen aby ji přes vánoční prázdniny nezapoměli. Trenéři měli ještě možnost upřesnit, koho doporučí na zkoušky. Nakonec se rozhodli, že celou velkou skupinu adeptů na zelený pás (6.Kyu) budou doporučovat během února. Tedy všichni mají před sebou ne až tak dlouhou dobu na dopilování všech technických aspektů ze zkušebního řádu. Na 6. Kyu již musí karatisté předvést bezchybně kata i řízené kumite, včetně práce s dechem a již zde musí být vidět zapojování boků do prováděných technik. Vše musí být okořeněno dostatečnou rychlostí a silou.

    MČR 2013 Kick-pod Českým svazem Kickboxu

     Fighting MČR 2013 AKJ

     Plzeň nás přivítala na Mistrovství České republiky ve Fightingu.

    • PDF FMCR13
     • Czech open 2013-kick

         Přinášíme krátký průběh z  mezinárodního turnaje v kickboxingu  Czech Open 2013, který se konal v Aréně Sparty v Podvinném Mlýně - Praha, očima jednoho z reprezentantů Kobry Kladno Aleše Hrácha.

         "Ahoj, za Kobru Kladno jsme startovali tři závodníci - Martin Tasutij za žáky a já s Frodem za muže. Bylo to hodně náročný - hlavně na sedací svaly …. čekání ...  čekání ... čekání. Ostatně jako na každé velké akci. Startovali jsme v Lightcontactu a Kicklightu."                . . .  celý článek - viz níže

     • PDF Czechopen2013
     • Kosa cup - kickbox

         V neděli 13.10.2013 bylo v Praze Na Vinohradech v budově Radio paláce hodně rušno. Pořádal se tu 10. ročník turnaje v kickboxingu Kosa cup 2013.

      Jak je poslední roky zvykem, přijely i početné výpravy z Německa a Polska. Hlavně ta polská byla hodně vidět (všichni v bílém), ale taky pořádně slyšet při povzbuzování svých borců. 

         Soutěžilo se v polokontaktech tzn. lightcontact a point fighting. Za Kobru Kladno se zúčastnil Martin Tasutij v kategorii lightcontact do 150 cm. Ve svých zápasech se hodně nechával strhnout atmosférou a svého kouče moc (vlastně vůbec) neposlouchal. Neustále tlačil soupeře před sebou a občas zasazoval i netechnické údery, čímž kouče dostával téměř do infarktového stavu. Nakonec vše dobře dopadlo a Martin vyhrál na body ve všech zápasech. Vybojoval zlato z prestižního turnaje a za to si od Kobráků zaslouží velké ocenění. Gratulujeme!

      Kickbox-SAP liga 4.kolo

      28.9. proběhlo v Praze předposlední kolo SAP ligy. Martin Tasutij (ml. žáci - Lightcontact) již musel přestoupit do váhovky -37 kg. Ondřej Čech (LC junioři do 74 kg) si po delší době skočil na tréninkový zápas - také do vyšší váhovky. Martinovi se tentokrát moc nedařilo. Nebyl schopen, ani po důrazném koučování, nastartovat dostatečnou dynamiku v kombinacích. Ondra ve finále narazil na problém u rozhodčích - u jeho soupeře přehlíželi všechna tři kola jeho nekontrolované a silně přetahované techniky. To paří do fullcontactu a ne do LC. Na konci druhého kola Ondra dostal tvrdý přímý direkt, který jej zranil v obličeji. Rozhodčí na to vůbec nereagovali. Ondra dobojoval, i když s vypětím, nejen druhé, ale i třetí kolo. Nevzdal to a tak se on i Martin nakonec umístili na druhých místech.

       Karate - závody Praha

       V sobotu 21.9. se sešlo sedm závodníků z Kobry na závodech karate, tentokrát v Praze. Všichni v kategoriích mladší a starší žáci. V sokolovně v Královských Vinohradech proběhl turnaj "Memoriál ing. Fuchse" - v kata a kumite. Bylo zde skoro 150 karatistů. Disciplína Kata bylo pro většinu z nás velmi náročná. Přesto se někteří dostali do druhého kola, ale pak už nestačili na svou konkurenci. Medaili se podařilo vybojovat Jakubovi Hradskému - obsadil třetí místo. V kumite jsme měli dva závodníky do 35 a do 41 kg.. Jako na potvoru je vylosovali oba do předkol, kde se jim nedařilo. Poznatek trenéra - "asi ve stresu nebyli schopni uplatnit to, co natrénovali v dójo". Tak máme na čem pracovat. Organizace závodů byla skvělá. Žádné prostoje - to jsme už dlouho nezažili. Pražskému oddílu patří velké uznání.

      • PDF 2013Memorial
      • Sebeobrana -kurs

       Letní Kemp Kobra 2013

       Letní kemp 2013 se zdařil na 100%. 45 malých i velkých účastníků si na vrcholové akci Kobry opravdu užilo.                                

        Zkoušky - červen 2013

        V pondělí zasedla v dójo Čech Akademy Black Belt tříčlenná komise – ing. Pavel Čech,6.DAN / Aleš Hrách,3. DAN / Jakub Hrách, 1.DAN – aby za účasti rodičů a prarodičů zhodnotili úroveň karatistů.

       • PDF ZkKe2013
        • MČR Kickbox 2013-pod Českým svazem fullcontactu

         Soutěžilo se v těch tvrdších kickboxerských disciplínách Kicklight, Fullcontact a Kickbox- lowkick. Kobru Kladno za žáky letos reprezentoval Martin Tasutij a za muže Rodolfo "Frodo" Maršík a koučoval Aleš Hrách.

        • PDF MCRKick2013
         • Brazil Cup Kobra

          V neděli 23. 6. 2013 proběhly pod patronací primátora Města Kladna pana ing. Dana Jiránka závody v brazilském jitsu No Gi a Gi pro žáky, juniory, muže a ženy. Celkem závodilo pře osmdesát závodníků. Pozvání přijali i fighteři z Polska, kteří předvedli velice kvalitní výkony.

         • PDF http://Brazil_cup_Kobra_Vysledky
         • Mistrovský stupeň v Allkampf-Jitsu

          Blahopřejeme  Mírovi Polákovi.  V neděli 9.6. 2013 úspěšně složil vrcholovou zkoušku v bojovém umění Allkampf-Jitsu a získal mistrovský stupeň I.DAN. Cestu k němu neměl jednoduchou. Začal jako dvanáctiletý kluk, který byl spíše slyšet než vidět. V Kobře ale cvičil převážně s dospělými. Od jeho první zkoušky na 9. Kyu (žákovský stupeň) uplynulo téměř třináct let. Musel, z důvodu zranění při havárii auta, na několik roků trénink přerušit. Ale vrátil se do pravidelných kolejí allkampf-jitsu a s pomocí svých kamarádů z Kobry, pod dohledem hlavního trenéra ing. Pavla Čecha, se na letošní rok excelentně připravil.

          SAP liga III.kolo

          Potřetí se naši žáci Martin Jícha a Martin Tasutij zúčastnili ligy SAP v kategorii Lightcontactu. MJ (-47kg) se tentokráte nedařilo a neprobojoval se do finálových bojů. MT (-32kg)  měl více sil a v podvečerních hodinách si sáhnul na zlato. Organizace byla neutěšená. Naši závodníci se dozvěděli, že nastupují do prvních bojů cca kolem osmdesátého zápasu. K mání byla jen jedna závodní plocha. K tomu nám pořadatelé hned v začátku "vynadali", že se máme registrovat včas a ne na poslední chvíli. Prý nedají dohromady druhý rozhodcovský panel. Myslím, že uzávěrka by mohla končit 2-3 dny před konáním závodů a je jasné, kolik rozhodčích panelů budu potřebovat. Ono čekání na zápas v podzemních malých prostorách (Strahov) od půl deváté až do podvečera je pro takovouto minisoutěž nepřípustné. A pro rozhodčí to také není nic příjemného. Chybovost se celkem zbytečně, díky časovému a psychickému přetížení, zvyšuje.

           Prague open - kick

           Byla velká radost. Naši závodníci, Martinové - Jícha a Tasutij, totiž získali stříbro a zlato v disciplíně lightcontact.

          • PDF Kick_PO2013
           • Kobra cup Budo styles

            Kobra Kladno ve spolupráci s Českým svazem bojových sportů uspořádala na neděli 14. 4.2013 v dójo Čech Akademy Black Belt v Kladně turnaj pro začátečníky - Karate kata, Judu a Brazilském jiu-jitsu.

           • PDF KC2013
            • Velká cena Nymburka - karate

             Přijela opět velká konkurence z celé republiky. Pro Pavla Petra, Honzu Šlaufa a Jáchyma Dimova to byl opravdu křest ohněm.

            • PDF VC_Nymb_2013.docx
             • Kick Bohemia open Kadaň 2013

             • PDF BO2013
              • Leon open Chomutov

               Závody v kickboxu a brazilském jiu-jitsu.

               . . . junioři Lucie a Tomáš dlouho nezávodili a tak se do všeho vrhali naplno. Taktika jim vycházela. Dostávali se postupně k finálovým bojům.

              • PDF Leon4_2013
               • Gracie cup Praha

                Tentokrát se v brazilském jiu-jitsu soutěžilo pouze v kategoriích s Gi (s kimonem).

               • PDF GC3_2013.pdf
                • Kobra cup budo styles

                • K_cup
                 • Judo Velká cena Ústí

                  Štěpán Honzík podal vynikající výkon. Svou rychlou a čistou technikou v každém zápase všechny okolo tatami zaujal. Od rozhodčích si vysloužil ocenění "nejtechničtější závodník v kategorii."

                 • PDF Judo_VC
                  • Judo-zkouška na modrý pás

                   . . . zkušební komisaři jí nedali ani chvíli vydechnout. Michala musela předvést nejen svoji technickou vyspělost, ale také velkou sílu a vytrvalost.                                                                                                                                                

                  • Judo 2.Kyu
                   • K-1 Liga . . . 1. kolo

                    Doposud byly zápasy pro kickboxery náročné v tom, že finalisté museli během turnaje absolvovat více zápasů a to bylo nejen silně vyčerpávající fyzicky, ale mělo to i negativní vliv na psychiku některých závodníků.

                   • PDF K1 liga 1.kolo
                    • Karate-Kesl cup 2013

                     . . . od začátku se každý začal prokousávat startovním polem vzhůru. Všichni tři se dostali do bojů o medaile.

                    • PDF Kesl cup 2013
                    • SAP liga Kick-1.kolo

                     V sobotu 12.1.2013 se rozjelo v Praze první kolo SAP ligy v Kickboxu. Pro Martina Tasutije (žáci do 32 kg - Light contact), to byly první zápasy. V nich se ukázal jako rychlý a technický borec. Nebál se jít do velmi rychlých střetů a první zápas s přehledem vyhrál. Ve dvou dalších postupových kolech trochu zapomínal na techniky nohou a to jej nakonec odsunulo na 4. místo. Přesto byl nejtechničtější z našich závodníků. Martin Jícha (LC žáci - do 47 kg) sice v prvním kole prohrál. Bylo to však se závodníkem, který měl závodit v kategorii nad 47 kg. Bez jakékoli konzultace s kouči, jej organizátor klidně dal do nižší váhovky. A to je trochu podpásovka.Tohle by se na žádných závodech nemělo stát. Zvláště nás to namíchlo z hlediska toho, že Martin Jícha se závodů účastnil poprvé a jeho soupeř jezdí na závody druhým rokem. Nicméně se Martin přes baráž dostal až na třetí místo. V juniorech jsme měli Jakuba Kutíka. V Lightcontactu do 84 kg získal druhé místo a exceloval v Kicklightu do 84 kg, kde se přehledem umístil na první příčce. Tedy všichni tři naši závodníci prošli prvními zápasy a bude to jejich veliká zkušenost. Samozřejmě, že i pro trenéra - jak je vést dál v tomto chlapském sportu. Celková organizace byla dobrá. Rozhodčí všichni na jedničku. Jen škoda, že nebyla alespoň dvě zápasová místa. Vše by rychleji "vodsejpalo".

                     Judo - Neratovice

                     V sobotu 12.1. se rozjeli naši tři judisté do Neratovic a udělali velkou čest oddílu Kobra. Přivezli tři medaile. Jonáš Plocar nebyl ve své kůži, ale i tak nakonec získal třetí místo. Miroslav Hruška vyhrál dva zápasy ze tří a byl druhý. Kryštof Honzík se pořád zlepšuje. Vyhrál své zápasy a byl první.

                     Michal Galuška - vzpomínáme

                     For Mom, Dad and Grandpa

                     Seminář Kobry: „For Mom, Dad and Grandpa“.   Co dodat k proběhlému semináři. Diskutovalo se a přednášelo o historii, stravování, hyperaktivitě,  přístupu ke cvičení a dodržování fair-play, a také se cvičilo. Ti, kteří se zúčastnili se mohou lépe orientovat v kickboxu, sebeobraně a také v karate.

                     Jsme rádi, že mámy i tátové malých "kobráků" mají zájem o to, co se děti učí, jak to využít doma, o čem si s dětmi povídat tzv. „na úrovni“.  Také by rádi vklouzli do party lidí, cvičící bojová umění a i se něco přiučili, ale doposud mají pořád z „NĚČEHO“ strach. Tedy pro doprovod  - máma, táta, děda -  jsme připravili minikurz o těchto bojových uměních.   1. Kickbox  – pro kondici, snížení nadváhy, využití v sebeobraně. 2.  Úvod do karate – basic – co by vás zajímalo. Tradice, morální aspekty.  3. Jiu-jitsu  - sebeobrana. Úvod do self-defence. Jednoduchost technik - taktika - psychologie - obrana ženy.    Pondělí (17.12.) a Čtvrtek (20.12.) -  od 18.00 do 20.00 hodin.  

                     Karate-turnaj ve Slaném

                     Klub Karate Do Sokol Slaný uspořádal v neděli 9.12. 2012 závody v kata a kumite. Zúčastnilo se téměř padesát závodníků do 15 let ze čtyř klubů. Od nás se tam objevili pouze tři - Viktor Miller, Jakub Hrách a Viktor Bystřičan. Kumite jsme vynechali. V kata - Kuba s Viktorem B. bohužel vypadli v semifinálových bojích. V. Miller se dostal do finále a získal  stříbro.  Zaslouží si velkou gratulaci.

                     MČR BJJ

                     MISTROVSTVÍ ČR v BRAZILSKÉM JIU JITSU GI a NO-GI Sobota 1. 12. 2012 Sportovní hala Lužiny, Bellušova 1877/68, Praha 5.

                     Mistři republiky v Gi - Lucie Brokešová - juniorky nad 61 kg a Tomáš Beran - junior do 60,9 kg.

                     Vicemistr - Tomáš Matoušek - žáci do 29 kg.

                     Kuba Hrách - bronzový - muži do 70 kg. Aleš Hrách No Gi muži do 70 kg - 5.místo.Skvělá reprezentace a přejeme všem závodníkům - jentakdál.

                      M ČR Allkampf Plzeň

                      Děkujeme všem za výbornou reprezentaci Kladna a Kobry.

                      První listopadová sobota 2012 a 13 medailí pro Kobru Kladno. V Plzni je "posbírali" naši závodníci z oddílů Jiu-Jitsu a Karate na 11. Mistrovství České republiky, pořádaném pod Allkampf Jitsu ČR. Poděkování za tyto výsledky patří i trenérům a také Kubovi Hráchovi a Ondrovi Čechovi za skvělé koučování.

                      Mistři České republiky ve Fightingu AKJ:  Rodolfo Maršík-muži  Ondřej Čech-junioři  Tomáš Chvátal-žáci

                      Mistr ČR v Hard formách AKJ:     Lukáš Pilát  -žáci

                      Vicemistři ČR v Hardformách AKJ:  Ondřej Čech-junioři   Viktor Miller-ml.žáci   Lukáš Odlas-st. žáci

                     • PDF MČR Fighting 2012
                      • Neratovice 2012 judo

                       Ráno jsme si museli přivstat a na sraz jsme dorazili už v 7:00. Podzim se už hlásil - byla to scéna jako z filmu ze starého Londýna. Všude se vznášel opar mlhy a z něho se konečně vynořila postavička trenéra. Chyběla jenom tajemná hudba a sem tam stín temné postavy.

                      • PDF Neratovice 2012 judo
                       • Velká cena Most-judo

                        Hrad je na kopci a je z něj vidět široké okolí Mostu. Vůbec jsme nepospíchali na cestu domů.

                       • PDF VC Most 10.2012
                        • Velká cena Loun - judo

                         Oddíl judo-žáci Kobra Kladno se v sobotu 6.10.2012 zúčastnil Velké ceny Loun v judu. Startovali čtyři závodníci v silně nabytých váhových disciplínách. Bylo tu 195 závodníků z 28 oddílů

                        • PDF Louny 2012
                         • Czech BJJ open 2012

                          Naši si od začátku nevedli vůbec špatně. Doslova totiž ve svých váhovkách “vyrabovali zlatou pokladnici” .

                         • PDF Czech BJJ Praha 10.2012
                          • Czech open 2012 - Kick

                           . . . zápas jsem na body prohrál, což mě odsunulo do boje o třetí místo. Jenže v tu chvíli jsem měl jen jednu minutu na vydechnutí. Musel jsem se “kousnout” . . . 

                          • PDF czechopen2012
                           • Gracie Jiu-Jitsu v Kladně

                            Výkonný výbor oznamuje, že Sportovnímu sdružení KOBRA KLADNO byla udělena licence pro oficiální výuku brazilského Jiu-Jitsu mastera Robina Gracieho   Gracie Jiu-Jitsu.   Na získání této licence pracovalo vedení již několik let. Nemalou mírou se o to také zasloužili Aleš Hrách, Míra Polák, Frodo Maršík a Ondra Čech (na foto ještě s barvou obi karate a jitsu).

                           • Gracie a Kobra
                            • Kralupy cup - judo 2012

                             Pět našich judistů vyrazilo na zářijový turnaj do Kralup.

                            • PDF Kralupy judo 9.2012
                            • Kobra, SAMK a děti

                             Poslední týden prázdnin - u nás v dójo ČABB v hale bios - si mohly děti z příměstských táborů vyzkoušet něco z bojových sportů. Letos pro ně zajišťoval program pan Mgr. Maršner pod hlavičkou SAMKu. Trenéři z Kobry jim představili bojová umění a sporty - karate, kickbox, judo a brazilské jitsu. A také se každý něco málo přiučil z obranných technik sebeobrany Allkampf Jitsu. Zajímavé je, že děti 5 - 7 let byly nejskvělejšími posluchači i cvičenci. Ti nejstarší byli, slušně řečeno, laxní. Úroveň výchovy se ukázala do 5-ti minut. Nezávidíme učitelům na základních školách. Je to opravdu řehole - už ne, jak se dříve říkalo - poslání.

                             Letní škola 2012

                             Letní škola Kobry proběhla - a byla dost jiná než ty předešlé. Málo her, málo osobního volna. Zato až čtyřfázové tréninky a pro někoho složení zkoušek na vyšší technické stupně v karate, jiu-jitsu a kicboxu. K tomu turnaje ve fotbalu, střelba ze vzduchovky a paintball. Lanový park si vyzkoušeli ti nejodvážnější - tedy skoro všichni. Instruktoři jsou totálně zdecimováni a dovolená by jim jedině uklidnila nervy. A jednání některých rodičů jsme si měli natáčet na video. Poznali byste, že byť se jedná o jednotlivce, dokáží vytvořit zbytečnou, dusnou atmosféru.
                             Bojová umění, která vyučujeme jsou též o morálnosti jednání, vstřícnosti a úctě k ostatním lidem. Tiše předpokládáme, že i protistrany se je budou snažit dodržovat. Bohudík to tak je - ale výjimky se vždy najdou. Hledáteli ve sportu hulvátství, nehygienické návyky, lhaní a polopravdy, rozhodně necvičte v Kobře Kladno.

                              Gracie cup červen 2012

                              16.6. 2012 byly poslední závody před prázdninami v brazilském jiu-jitsu. Čtyři zlaté a jedno stříbrné místo pro Kobru. To byl skvělý závěr pro naše závodníky.

                             • PDF Zlatý déšť
                              • MČR Kickbox 2012

                               . . . zacinkala třetí bronzová medaile pro Kobru a zavládla oprávněná radost. Tři závodníci a tři medaile na vrcholových závodech - Mistrovství České republiky v kicku s vysokou účastí - 150 fighterů.

                              • PDF MČR kick 2012
                               • Věkem - ode zdi ke zdi

                                . . . už v úvodu se ukázalo, že naši kluci mají tady v Berouně velkou konkurenci a tak bylo nutno rozdat poslední pokyny koučů. Zápasy začaly s velkou energií.

                               • PDF Beroun.Judo 16.6.2012
                                • Velká cena Strakonic-judo

                                 Tomáš měl ve své kategorii do 50 kg celkem sedm soupeřů.

                                • PDF VC Strakonic 2012
                                 • Medailový víkend

                                  . . . v neděli se maratón soutěží kickboxu přetočil na soutěž karate - přebory Pražského svazu.

                                 • PDF Medailový víkend
                                  • Memoriál H.Tauda Chomutov

                                   Po závodech jsme se ještě vydali do Chomutovského lesoparku, kde jsme před cestou domů relaxovali a probírali výsledky závodů v příjemné přírodní atmosféře.

                                  • PDF Chomutov 5.2012
                                   • MČR AKJ Písek

                                    U tamešiwari byla letos změna. Místo klasických dřevěných 3 cm desek se tentokrát používali plastové-kolíkové přerážecí desky, které byly tvrdým oříškem i pro velmi zkušené ,,přerážeče“.

                                   • PDF AKJ MČR Písek
                                    • Děčínská kotva - Judo

                                     Filipovi se tentokrát moc nedařilo. Ostatně – všichni ještě máme co zlepšovat a i když výsledek vypadá celkově dobře, tak trenér tentokrát spokojený nebyl – objevily se zbytečné chyby. Bez nich by umístění bylo ještě lepší...

                                    • PDF Judo Děčín 5.2012
                                     • Wakizaši cup 2012 - karate

                                      Postupová na soutěž na "republiku" pro žáky. Tedy konkurence-obrovská.

                                     • PDF Wakizaši cup 2012
                                      • Bohemia open 2012 Kick

                                       Reprezentace Kladna závodníky z Kobry byla velice dobrá. A také oceňuji kamarádskou atmosféru v našem závodním a doprovodném teamu.

                                      • PDF Bohemia open 2012 Kick
                                       • Velikonoce v Teplicích

                                        Startovalo od nás pět malých judistů, výsledek ale překvapil. Jedno první a jedno druhé místo...

                                       • PDF Velikonoce 2012 Teplice
                                       • Krajské mistrovství Judo

                                        28.4. 2012 se konalo v Benešově Krajské mistrovství Středních Čech v judu. Za náš oddíl tam jel pouze jeden závodník - Tomáš Souček. Byl to jeho první závod, kterého se účastnil a hned krajský přebor. Proto nás třetí místo ve váze do 50 kg mile překvapilo. Nikdo to nečekal. Po jednotlivcích se konal ještě krajský přebor družstev a když už jsme chtěli odjet, přišla nabídka. Z oddílu Benešov potřebovali doplnit stav a tak požádali Tomáše, aby za ně startoval. Nezaváhal a tak byl ten den pro něho sice náročný, ale velice inspirativní pro přípravu na další závody.    - S + F -

                                         BJJ Chomutov

                                         14. 3. v sobotu osm našich závodníků odjelo do Chomutova na Gracie cup - turnaj v brazilském Jiu-Jitsu.

                                        • PDF Gracie cup 2012. Chomutov
                                         • Kosa Cup březen 2012

                                          . . . to znamenalo, že se i náš Kuba musel připravit. Na to, že to byly jeho první závody, se vůbec nebál a předvedl velmi dobrý výkon. K tomu mu samozřejmě pomohlo i skvělé koučování od Aleše. Chybělo mu jen jedno místo a sáhl by si na medaili.

                                         • PDF Kosa cup 3.2012
                                          • I.DAN Kickboxing

                                            Velká gratulace Alešovi Hráchovi - úspěšně splnil zkoušku na I.DAN.

                                          • PDF Kick 1.DAN
                                          • Kickbox seminář a zkoušky

                                           Po delší době proběhly v Kobře zkoušky v kickboxingu. Pátek 16. 3. 2012 byl pro některé z nás dosti náročný. Po semináři se ihned rozjely zkoušky na stupně technické vyspělosti. Po dvou a půl hodinách, během kterých jsme zkušební komisi dokazovali svou technickou, fyzickou i teoretickou připravenost, nás bylo nakonec odměněno osm. Na 7. Kyu - Jakub Pešek, Jakub Vetešník, Filip Maňhal a Martin Jícha. Na 6. Kyu - Kateřina Popelková a Eva Čechová. Na 5. Kyu - Frodo Maršík a na 4. Kyu - Ondra Čech. Všem patří velká gratulace - zkoušky byly náročné nejen technicky, ale dost jsme si "mákli" při závěrečných fyzických testech. Adepti odcházeli do sprch zdrchaní, ale šťastní, že obstáli. Někteří z nich se nechali slyšet, že jak bude další zkouška  - "jdou do toho".

                                           Sponzoring - od Dekonty a Furukawa Electric

                                           Sponzoring, jak každý dobře ví, je pro sport velice podstatná věc. Ve velkých sportech je to takové normální. V těch malých - jako jsme my - to je celkem ojedinělé. V současné době vybavujeme naše nové Dójó v hale Bios. Chvíli to bude trvat. Je to jen prostora se stěnami, okny a s PVC na podlaze. A my chceme tuto místnost upravit tak, že si tu každý najde svoje dobré místo - ať na tatami nebo při posezení vedle cvičební plochy nebo i ve vedlejším minibaru. Záměrem je vytvořit kulturní prostředí s trochou relaxace, možností si popovídat a využít zařízení i pro teoretickou výuku.

                                           Nic nevznikne samo a tak jsme se rozhodli, že naše investice do vybudování skvělého Dója musí být dost velká. A k tomu jsme obdrželi skvělou zprávu. Náš klubový příznivec Petr z firmy DEKONTA za podpory jeho manželky Martiny, věnoval na konto Kobry takový obnos, že nebude problém dokoupit tatami, box pytle, lapy, makiwary a materiál na vylepšení interiéru. Děkujeme za tuto pomoc. Je to i rychlý dar a rychlé dary jsou nejúčinější. Tady se ukázalo, že kdo rychle dává - dvakrát dává. Také zakladatel Kobry Kladno, ing. Pavel Čech, přispěl nemalým obnosem a tak se náš cvičební prostor prezentuje v profesionálním provedení.

                                           K Dekontě se přidala i firma FURUKAWA ELECTRIC AUTOPARTS CENTRAL EUROPE, s.r.o. Děkujeme prezidentu Ito Shuichi-san za jeho přízeń.

                                           Budeme rádi za podporu od našich dalších příznivců i v jakékoli jiné formě.  -red- 

                                            Seminář Karate Jitsu v Kladně

                                            Seminář karate s kancho Georgem Hausnerem (8. Dan) a Jiřím Horáčkem (5. Dan) - sobota 10. 3. 2012 v ČABB.

                                           • PDF Hausner_3.2012
                                           • PDF Karate Jitsu 3.2012
                                            • Kobra cup Combate

                                             Judo - Fighting - Brazil Jitsu. Zveme začínající zápasníky na tyto disciplíny do dójo Čech Akademy Black Belt na sobotu 10. 3. 2012 od 12.30 - prezentace.

                                            • PDF Kobra cup Combate
                                             • Gracie cup Praha - leden 2012

                                              Medailové žně pro Kobru Kladno v BJJ.

                                             • PDF Gracie cup 1.2012
                                              • Vánoční Kobra

                                               Vánoční posezení Kobry 2011 bylo tentokrát netradiční. Sešlo se nás za večer téměř sedmdesát a pohodu jsme si udělali v našem novém Dójo ČABB v hale Bios.

                                              • PDF Vánoční posezení 2011.pdf
                                              • MČR Allkampf Plzeň

                                               První listopadová sobota 2012 a celkem 13 medailí. To přivezli závodníci Kobry z oddílů Jiu-Jitsu a Karate z 11.Mistrovství České republiky pořádaného pod hlavičkou Allkampf-Jitsu ČR.

                                               Mistři České republiky ve Fightingu AKJ:

                                               Rodolfo Maršík    - muži

                                               Ondřej Čech        - junioři

                                               Tomáš Chvátal    -  žáci

                                               Mistr ČR v Hard formách AKJ:

                                               Lukáš Pilát        - ml. žáci      1. místo

                                               Vicemistři ČR v Hardformách AKJ:

                                               Ondřej Čech     - junioři  

                                               Viktor Miller       - ml.žáci

                                               Lukáš Odlas      - st. žáci

                                                Brazil cup Kobra-vánoce 2011

                                                Hlavní rozhodčí Aleš (Blue Belt BJJ) udělil poslední pokyny a už se vše rozjelo.

                                               • PDF Brazil cup Kobra 12.2011
                                                • Semináře Brazil Jitsu

                                                 Sobota 17.12. 2011. Proběhnul další seminář  Brazilského Jiu-Jitsu  se svazovým trenérem ČSBJJ  Michalem Bittnerem  . Ačkoli účast nebyla velká, hodiny cvičení byly prostoupeny úsilím, energií, dravostí a technickým umem. Seminář byl určen nejen pro zvýšení technického stupně, ale hlavní téma sobotního cvičení: "Co v zápase funguje a co ne", Michal lektoroval s obrovským přehledem. A tak se další fighteři posunuli v brazilském JJ o krůček dále a někteří by mohli v příštím půlroce složit zkoušku na Blue Belt. Držíme palce.  -red-  

                                                • PDF BJJ Seminář Kladno 2011
                                                 • Kobra cup - prosinec 2011

                                                     Pro malé děti a pro ty, kteří již alespoň rok cvičí a nemají technický stupeň, je to obrovské nóvum, trochu víc sportovního napětí a samozřejmě povzbuzení do dalších tréninků. Kdo je bojovník dokáže vytěžit nejen z výhry, ale i z prohry.

                                                 • PDF Kobra cup kata 12.2011
                                                  • Christmas cup Kick - Most 2011

                                                   Byly postaveny dva ringy a 6 tatami, takže zápasy pěkně „odsejpaly“. Co vím, tak bylo přes 300 závodníků nejenom z Čech, ale i Ruska, Německa, Polska, Slovenska, Maďarska . . . takže hodně silná mezinárodní konkurence.

                                                  • PDF Christmas cup Kick Most 2011
                                                  • <-Předchozí| Další ->

                                                   © 2010 Kobra Kladno | design & code Tivvit