Aktuality

Info 2020 - 2021

Info 2020 - 2021

6. 4.2021

Stále se dusíme v respirátorech a tak doufáme, že se tento týden dozvíme, jak budou otevřené školy. Od toho se zřejmě bude odvíjet, kdy budeme moci trénovat. Sledujte tedy vývoj ve sněmovně.

Kobra test - počet testovaných cvičenců se zlepšil a chválíme je. Ovšem je stále dost těch, kteří dělají mrtvé brouky. Možná je na prvních trénincích ani nepoznáme. Kila navíc a ztracená fyzička je určitě poznamená. Ovšem naši trenéři jsou otrlí a určitě je dostanou do formy. Ti, kteří plní testy budou mít přednostní možnost přihlásit se na zkoušky na "vyšší pásek". 

17. 3. 2021

Tak už ne roušky, ale respirátory. Zřejmě si páni nahoře řekli, že z našich malých sportovců začnou vychovávat samé řemeslníky, pracující v prašných provozech. Ne že by bylo řemeslníků (těch kvalitních) dost, ale tímto způsobem to naše ekonomika nevyhraje. Prý od poloviny dubna asi dojde k rozvolnění vládních opatření. Věřte nebo nevěřte. Já myslím, že spíše to druhé. Ale buďme pozitivní a možná naše víra v rychlé ozdravení národa se vyplní.

Naše heslo každého dne je „NEZAHÁLET“. V mailu máte tabulku KOBRA TEST, do které si budete zapisovat své výkony. Výsledky posílejte trenérovi Alešovi každý pátek nebo druhý den v sobotu. Po vyhodnocení si budete moci porovnávat své výkony s ostatními. Je však nutno být poctivý a psát skutečné výsledky - ale to je pro Kobráky normální. Až se sejdeme v dojo, určitě bude provedena kontrola. A možná bude i odměna. Vyhodnocování bude dle věku. Jestliže někdo, komu je třeba 8 let a udělá méně například kliků, než ten komu je třináct, neznamená to, že bude mít méně bodů. Pracujte na sobě, uděláte radost sobě, rodičům i nám trenérům.

14. 2. 2021

Stále pokračují politické hry. Ve čtvrtek jsem sledoval aktivitu ve sněmovně. Z mnoha projevů vyznělo, že by děti a další studenti měli již nastoupit do škol. Ovšem za určitých podmínek, včetně testů. Sami si vyvoďte závěry. Snad až na jeden příspěvek nikdo nemluvil o nutnosti sportoviště otevřít pro všechny sportovce. Nejen ty pro profesionály. Zřejmě je dost času. Tak vydržte. Jen co se dozvíme něco pozitivního, dáme vědět.

7. 1. 2021

Dnes to vládě a sněmovně opět "nevyšlo" a tak máme nadále nakázané prázdniny. Ovšem bez jakékoli radosti. Neklesejte na mysli i když fyzická zdatnost globálně klesá. S tím ruku v ruce i sociální inteligence. Doufáme, že odoláváte a na prvních trénincích budete jak tsunami.

16.12.2020

Do tréninků a příprav na závody i zkoušky se opět dostala Brzda i se Stopkou - a to dvojitě. První je vládní omezení a druhá - prázdniny. Nyní vánoční a tak se máme alespoň na co těšit. Tajné zpívání koled a vánočních písní, rychlé procházky bez roušky, ideálně na dvorku, pomalé, ale jisté přibývání na "váze", borcení páteře u počítačů v důsledku "houmofis" atd.

Poslední trénink v tomto roce bude ve čtvrtek 17.12. a to Kickbox (17.50 - 19.15). Pak bychom měli nastoupit od pondělí 4.1.2021, ale to vyplyne z dalšího průběhu jednání poslanecké sněmovny. Tedy - sledujte tyto w-stránky.

4. 12. 2020

Tréninky se nám "rozjely" a musíme konstatovat, že většina z vás se předvedla s dobrou kondicí - hlavně kickboxeři. Hodinu a půl se dřelo a roušky jsme psychologicky přestali vnímat. Bylo více krátkých přestávek na nadechnutí i osvěžení u oken.

1.12.2020

Od čtvrtka 3. 12. 2020 je hala v provozu. Jen ne tělocvičny základních škol. Tedy máme malé změny v tréninkových hodinách:

  1. Jiu-Jitsu mládež – stejně jako plánované hodiny – Po a St od 16.00.
  2. Kickbox – Út a Čt: Skupiny X1 (mládež) a X2 (junioři a starší) jsou zatím spojené - 17.50 - 19.15.
  3. Karate - začátečníci Po a St od 17.00  / - pokročilí  Po a St od 17.55           

    Karatisté ze 14. ZŠ – tělocvična je zavřená. Tudíž tréninky probíhají v hale bios.

         B-skupina (ti, co chodí od 16.00) mají trénink v Po a St od 17.00 do 17.50.

         A-skupina (pokročilí a závodníci) mají trénink v Po a St od 17.55 do 19.00.

  1. SDS sebeobrana – Po a St od 19.00.
  2. Brazil Jitsu – Po a St od 20.00 / Pá od 17.00.

Musíme dodržet nařízená opatření – roušky, odstupy atd. Šatny a sprchy jsou k dispozici. Prosíme doprovod cvičenců, aby nevcházel do haly. Co se týká nevyužitých (a zaplacených) hodin = budeme řešit.

11.11.2020

Letošní letní soustředění Kobry bylo v novém prostředí Šumavy. V penzionu na Špičáku u Železné Rudy to bylo prosycené lesní vůní a příroda začínala hned za oknem. Srnky se chodily pást 50 m od chaty. Houby a lesní jahody na nás vykukovaly po pár krocích lesem. K tomu příjemné ubytování a skvělé jídlo. A také obrovské nasazení všech (téměř) padesáti bojovníků. Každý ze sebe vyždímal maximum techniky a fyzické zdatnosti. Dohodli jsme se s vedením penzionu, že za rok se zase uvidíme. Tedy počítejte s termínem - Neděle 4. až Sobota 10. července 2021.

1.11.2020

Školy a veškeré spolky - i ty sportovní - mají stále nařízeno NIC NEDĚLAT. Je to podivný příkaz-rozkaz-nařízení, ale co s tím naděláme? Předpokládám však, že přece jen NĚCO děláte. Tak jako v březnu a dubnu. Posilujte, procvičujte techniky a choďte hodně cvičit ven - to nemusíte mít roušku. Již mám od těch pilných i pár fotek z jejich osobních tréninků.

Máme pro vás připravené testy - v pravý čas nám předvedete své fyzické kvality. CZ

20.10.2020

Od středy 21. 10. tréninky už ani venku nebudou. Vláda přitvrdila, školy jsou zavřené a už téměř všude musíme mít roušku. A ještě další týden prázdnin k tomu. Jindy by studenti jásali – ale nyní?  Jak jsme zjistili, nebylo by jich moc. A co bude od listopadu – zkuste si to vycucat z prstu. Cvičili jsme venku – dokud to šlo a trenéři byli s vámi spokojeni. Doufáme, že i vy s nimi.

Jak to bude se zkouškami?

Hned jak budeme moci, proběhnou přípravné semináře, zaměřené na výcvik pro vyšší technické stupně. Na nich se ukáže, kdo i v této době pravidelně doma cvičil. Doladí si technickou část a dynamiku. Bude-li na zkoušku doporučen, má částečně vyhráno. Plánovali jsme zkoušky na říjen – to nevyšlo. Snad budeme moci uspořádat, jako každý rok, slavnostní zkoušky před vánocemi. Možná to sklouzne do příštího roku. Ovšem neklesejte na mysli, „nahoře“ to vymyslí.

Děti budou dlouhou dobu doma. Co dělat pro to, aby neztratily sociální a sportovní návyky? Je to hlavně na rodičích, když zájmové kroužky nefungují a škola nemůže sociálně působit. Jak vyřešit aby děti jedly zdravě, hýbaly se a neztratily návyky, které vedou ke zdravému životnímu stylu? To jste dostali v mailu. Vím, že vy to vše víte, ale provedení někdy „drhne“. CZ

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Dekonta Město Kladno Středočeský kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy