Aktuality

Brazilské jiu-jitsu - Asura Czech 2014

Květen je, co se týče soutěží, našlapaný měsíc. Zvláště pro Kobru – v karate, kickboxu i jiu-jitsu. Takže máme všechny víkendy ve znamení závodů.

V sobotu 10.5. se v Praze konala soutěž v BJJ Asura Czech Open 2014 s velkou mezinárodní účastí.

Kobru reprezentovali nakonec "jen" 4 borci (ostatní jsou ve školách v přírodě, školních výletech, připravují se na maturity anebo s rodiči odjeli lenošit v rámci prodlouženého víkendu).

Benjamínek Adam Pech měl na závodech svoji premiéru. Bojoval v kategorii dětí do 35 kg. Byla na něm znát tréma a opatrnost. Do bojů o medaile nezasáhl. Martin Tasutij odložil boxerské rukavice (kickboxing je jeho hlavní směr) a jel se taky „potahat“. Bojoval-bojoval a co chybělo v technice, úspěšně doháněl silou, leč na medaili to nakonec nestačilo. Prohrál s borcem z Rakouska, který nakonec kategorii dětí do 40 kg vyhrál.

Doufali jsme, že do třetice už bude Kobra úspěšnější. A taky ano a hned zlato. Postaral se o to Tomáš Beran v kategorii juniorů do 69 Kg. Se svým typickým výrazem (jako by o nic nešlo) převálcoval všechny své soupeře.

Jako poslední startoval Jakub Hrách (po delším výpadku) v kategorii mužů do 76 kg. Dostal se až do závěrečných, kde ho porazil pozdější  vítěz kategorie (zase to Rakousko).

Přesto to v konečném výsledku pro něho znamenalo bronz a druhou medaili pro Kobru. Díky a gratulujeme!