Aktuality

Letní škola Kobry 2019

Letní škola Kobry 2019

Letní soustředění Kobry 2019 ve Šlovicích je za námi a předpokládáme, že si všichni odnesli spoustu informací k bojovým sportům. Jelo nás letos jen třicet, tedy oproti obvyklému stavu polovička. To zavinil problém s původně plánovaným srpnovým termínem. No a rodinné dovolené mají samozřejmě přednost.

Počasí nám přálo. Na břehu Berounky se cvičilo bezvadně. Každý den byl naplněn třífázovým tréninkem kickboxu, karate a jiu-jitsu, zaměřený na obranu s následným rychlým protiútokem. K tomu se přidaly přechody do fáze hodů, používaných v brazilském jiu-jitsu. Čtvrtá fáze byla vlastně předsnídaňová drtivá akce „Forsáž tuků“. Základem byl běh lesem (cca 3 km) a pak kruhový trénink, zaměřený na výbušnost. Ještě, že snídaně byla ve stylu švédského stolu. Někteří si chodili neustále přidávat.  

Využití bazénu bylo maximální. Téměř denně ve stylu trénink-plavání-trénink-plavání-oběd plavání … a tak až do setmění. Zchlazování v průzračném bazénu i v lehkém dešti bylo jedinečné. Jídlo bylo dobré, jen snídaně mohla být pestřejší. Vynechali jsme sice spoustu plánovaných her a testů, ale letošní drilovací kemp stál za to. No, vždyť se bude několik týdnů odpočívat.

Pokročilejší karatisté se učili novou mistrovskou katu – Empi. Takže na ni v září zaměříme pozornost, aby se stala jejich soutěžní katou. Přidali jsme i Bassai Dai a někteří se začali učit Kanku Dai.

V průběhu celého soustředění se všichni připravovali na podzimní zkoušky na vyšší technický stupeň. Tady musíme podotknout, že tak 30 % fighterů opravdu dřelo a podávalo výkony k doporučení na zkoušku. 50 % fighterů se sem-tam ulilo a zbytek? Ani kdyby nad nimi stál dráb s rákoskou, nic by nezmohl. Jediné svaly, které namáhaly, byly ty kolem úst. 

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta