Aktuality

Mistrovství ČR v karate 2016

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KARATE 2016 - proběhlo v sobotu a neděli 3.- 4.12.2016 v Praze pod hlavičkou Českého svazu karate. Závodníci se na něj museli v průběhu celého roku nominovat ve čtyřech národních pohárech nebo z Krajského mistrovství. Kobra letos „zdvihla“ svou fyzickou a technickou přípravu a díky tvrdším tréninkům se nominovala celkem do šesti disciplín. Nakonec pro nemoc a pracovní zaneprázdnění odjeli na závody pouze dva – Terka Jaňourová a Lukáš Pilát.

Turnaj probíhal v Podvinném Mlýně. Hala byla obrovská a o dost moderní oproti těm, na které jsme všichni zvyklí. Bylo zde 6 tatami s tím, že jedno bylo na vyvýšeném pódiu, kde se odehrávaly finálové bloky, které se živě přenášely Českou televizí.

V sobotu nastoupili na scénu junioři, muži, ženy a masters. Terezie nás reprezentovala v kategorii juniorek - kata. Atmosféra v celé hale byla hodně napjatá. Tréma stoupala. Terka vyhrála v prvním kole 5:0 a tak z ní trochu opadla nervozita. Ve druhém kole ji ovšem porazila soupeřka, která na sobě celý rok hodně zapracovala. Přesto se Terka dostala až do repasáže o medaile.  Její letošní ustavičná soupeřka ji však technicky překonala a odsunula ji na 4. místo. Terka se ale nevzdává a příští rok jí to musí vrátit.

V neděli byli na programu žáci a dorostenci. Za Kobru jsme měli v katách Lukáše Piláta. V úvodním kole „jel“ svou nejlepší mistrovskou katu shotokan - Jion. Proti němu nastoupil kluk, který cvičil styl Goju-ryu. Přesto, že Lukáš zacvičil katu se všemi detaily, prohrál 4:1. Čekali jsme na případnou repasáž, ale jeho soupeř se bohužel nedostal přes další kolo. Lukáš tedy po prvním kole skončil. Ale je veliký úspěch, že se na tak velkou soutěž dostal, i přes to, že aktivně závodí necelý rok, a stejně jako pro Terku je to pro něj závazek na příští rok.

Doufáme, že rok 2017 bude zase úspěšný a pojede nás mnohem víc! Terce a Lukášovi gratulujeme k výborným celoročním výsledkům.