Aktuality

Mistrovství republiky AKJ 2019 . . . a pět mistrů republiky

Mistrovství republiky AKJ 2019 . . . a pět mistrů republiky

V sobotu 2.11.2019 se v Plzni konalo Mistrovství ČR v disciplínách fighting, grappling a hard formy. Kobru Kladno reprezentovali na Hard formy: Šimon Odlas, Timmy Nguyen, Vláďa Hout, Madla Fišarová a Kuba Hradský. Dále pak Jakub Pipek, Matěj Bratičák a Tomáš Chvátal ve fightingu a grapplingu. Celý rok se nesl v duchu přípravných turnajů a cílené přípravy na vrchol sezóny. Bohužel se nám nevyhnula zranění a další zdravotní komplikace, takže řada závodníků Kobry nejela. I tak byla výprava nakonec velmi úspěšná. 

Šimon Odlas vybojoval ve své kategorii ml. žáků 3. místo a Timmy Nguyen dokonce získal ve stejné kategorii titul mistra republiky - tedy 1. místo. 

Na skvělý začátek chtěli navázat i Vláďa s Madlenkou, ale oba letos přešli do vyšší věkové kategorie a to je vždycky velice náročné. Pro oba to nakonec bylo nepopulární 4. místo. Ve stejné kategorii jako Vláďa (dorostenci) startoval i Jakub Hradský. Po delší zdravotní pauze stihl pouze jeden přípravný turnaj a tréninků také moc nebylo. Na jeho výkonu, to ale tuto sobotu nebylo znát a Kuba si dokráčel k titulu mistra republiky.

Tímto výsledkem motivovali zbytek výpravy k velkému nasazení do dalších tvrdých bojů ve fightingu a grapplingu. Tomáš Chvátal má jako svojí hlavní disciplínu fighting, kde se mu velice daří. Grappling tedy bere jako doplněk. Nicméně v grapplingu startoval dle rozpisu jako první a to v "nabouchané" kategorii juniorů.

První zápas prošel bez větších problémů. Ale pak se v druhém zápase nešťastně zranil a dál již nemohl pokračovat. A to ani ve svém parádním fightingu. To ovšem neznamená, že se sebral a jel domů. Naopak se rychle přizpůsobil situaci. Z fightera se změnil na kouče a vlastně tím hodně pomohl Matějovi a Kubovi. 

A klukům to šlo. Matěj Bratičák si došel pro titul mistr republiky ve figtingu a přidal k tomu ještě bronz z grapplingu. Zlatou tečku za celým turnajem udělal Jakub Pipek, který bral ve své kategorii dorostu zlato jak ve fightingu, tak i v grapplingu. A je tedy dvojnásobný mistr republiky

Získáním 5 zlatých a 2 bronzových medailí se Kobra Kladno stala celkově 3. nejúspěšnějším týmem celé soutěže. Bezva výsledek v konkurenci mnohem početnějších výprav. Děkuji všem za příkladnou reprezentaci a rodičům a přátelům za obrovskou podporu. Kouč AH

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta