Aktuality

Národní pohár v kickboxu - duben 2019

Národní pohár v kickboxu - duben 2019

Stříbrná dubnová sobota pro Kobru a Kladno

Pátek a sobotu 26-27.4. 2019 ovládl město Choceň kick-boxing. Konal se zde Národní pohár a sjížděli se sem fighteři z celé republiky. Do Chocně, po páteční strastiplné cestě, dorazili Kladeňáci z Kobry na vážení a registraci. Michal Hevessy a Martin Michálek a Aleš Hrách. Převážení bylo OK, tak hurá do blízkého Vysokého Mýta na přespání. V sobotu nám začne náročná soutěž. 

První nastoupil náš junior Michal Hevessy a to odvážně do kategorie mužů v Lightcontactu do 74 kg. V semifinále prošel přes tvrdého borce. Michal sice vyhrál, ale po třech kolech, po dvou minutách, toho měl „plný kecky“.  Bohužel do finále nastupoval téměř okamžitě a zmobilizovat síly nestačil. Rychlost a síla mu začala docházet. Ale ustál to – opět tři kola a prohrál jen na body. Kobra získala první a hned stříbrnou medaili dne.

Další zápas nastoupil Aleš v kat. Lightcontact muži -84kg.  Aleš váží jen 71 kg, a aby zbytečně nebojovali Michal s Alešem v jedné kategorii, přihlásil se Aleš do váhy -79 kg. Jenže - při registraci, jsme zjistili, že byl přesunut ještě o jednu váhu nahoru, tedy -84 kg. Tedy obrovská nevýhoda, ale přijeli jsme zápasit, jdeme do toho.

První kolo bylo celkem vyrovnané, ale pak bylo znát těch 13 kg rozdílu. Soupeři byli prostě větší ve všech směrech, jen ne tak rychlí. S dobrou taktikou se Aleš dostal do finále, kde prohrál na body. Bylo to vydřené jak fyzicky, tak psychicky, ale druhá stříbrná medaile putuje na Kladno. 

Martin Michálek byl teprve na druhých závodech. Před měsícem startoval poprvé na Lize mládeže (soutěž pro začátečníky) a tak na Národní pohár jel především sbírat zkušenosti a nasát atmosféru velkých závodů. Trochu měl smůlu, hned v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze kategorie Lightcontact ml. žáků +47 kg. Martin se však ukázal jako pohodář a s obrovskou odolností. Nezabalil to během zápasu, prohrál jen na body a tedy bez postupu. 

Michal Hevessy ještě čekal na svou kategorii juniorů. Zde se mu zadařilo a na konci dne přidal ještě jednu stříbrnou medaili v hmotnosti do -74 kg. Zlato mu „vyfoukl“ velice dobře technicky vybavený soupeř. Další "Nároďák" nás čeká v květnu. Držte palce! AH.

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Dekonta Město Kladno Středočeský kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy