Aktuality

Přemluv mámu, přemluv tátu, přemluv babču, přemluv dědu

Březen 2020. Přeji všem stálé zdraví.

   Zprávy v současnosti jsou stále negativně laděné a nesmyslně jednopohledové – prakticky jen o Coronu. Nedá se ale nic dělat, v těchto týdnech nelze zprávy neposlouchat, protože riziko nějaké je a informace je dobré znát co nejříve. Slyšíme i pozitivní zprávy, že u nás počet nově nakažených nestoupá tak rychle ve srovnání s jinými státy. Tdyž se situace bude dobře vyvíjet, uvidíme se už na začátku června. Poté se samozřejmě budou řešit i příspěvky na toto druhé pololetí. Předpoklad je že alikvotní částka se přesune na období prvního pololetí příštího školního roku.

   Většina rodin se tak trochu vrací do období 70. a 80. let minulého století. Jsme spolu, více se jeden druhému věnujeme. Doma se více vaří, šije ba i plete a háčkuje, hrají se různé hry a tak podobně. Kdo rád čte, už ráno se těší na další příliv knih a časopisů. Kdo hraje na nějaký nástroj, určitě zlepší své mistrovství (zde však pozor na nervy spolubydlících i sousedů, mohou být dosti napjaté).

   Protože základem zdraví je hygiena a pravidelný pohyb, pokračujeme na akci Kobry o kruhových trénincích. „Přemluv mámu, přemluv tátu, přemluv babču, přemluv dědu“.

Někteří mi napsali, že je to i trochu naopak. Ale jenom někteří. Tedy to nebudeme nazývat:  „Mamko, táto, babi, dědo – přemluv děti“.

Troufám si říci, že pro Kobráky platí to první a v tom mne utvrzují i vaše reakce na první část domácího kruhového tréninku. Děkuji všem, kteří mi odepsali. Ti vyspělejší členi a závodníci si na začátku této pohybové činnosti hned přidali cviky navíc. Zvláště karatisté, ti mají tu výhodu, že využili znalosti v kata a do tréninku si je ihned zařadili. 

 Hygiena mysli a etiketa: Vystresovat druhé to dokáží nejen v televizi a v novinách, ale bohužel i lidé kolem nás. Vyvarujte se jich. Myslete pozitivně, mluvte slušně mezi sebou, říkejte si hezké věci, alespoň ve své rodině dodržujte vyšší princip mravnosti. Jen tak se bez stresu ubráníte okolním nemravnostem. Uklidníte všechny ve vašem okolí a zlepšíte náladu. A budete oblíbení.

Přeji vám slunečné a pohodové dny. Pavel Čech

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta