Aktuality

SAP liga Kick-1.kolo

V sobotu 12.1.2013 se rozjelo v Praze první kolo SAP ligy v Kickboxu. Pro Martina Tasutije (žáci do 32 kg - Light contact), to byly první zápasy. V nich se ukázal jako rychlý a technický borec. Nebál se jít do velmi rychlých střetů a první zápas s přehledem vyhrál. Ve dvou dalších postupových kolech trochu zapomínal na techniky nohou a to jej nakonec odsunulo na 4. místo. Přesto byl nejtechničtější z našich závodníků. Martin Jícha (LC žáci - do 47 kg) sice v prvním kole prohrál. Bylo to však se závodníkem, který měl závodit v kategorii nad 47 kg. Bez jakékoli konzultace s kouči, jej organizátor klidně dal do nižší váhovky. A to je trochu podpásovka.Tohle by se na žádných závodech nemělo stát. Zvláště nás to namíchlo z hlediska toho, že Martin Jícha se závodů účastnil poprvé a jeho soupeř jezdí na závody druhým rokem. Nicméně se Martin přes baráž dostal až na třetí místo. V juniorech jsme měli Jakuba Kutíka. V Lightcontactu do 84 kg získal druhé místo a exceloval v Kicklightu do 84 kg, kde se přehledem umístil na první příčce. Tedy všichni tři naši závodníci prošli prvními zápasy a bude to jejich veliká zkušenost. Samozřejmě, že i pro trenéra - jak je vést dál v tomto chlapském sportu. Celková organizace byla dobrá. Rozhodčí všichni na jedničku. Jen škoda, že nebyla alespoň dvě zápasová místa. Vše by rychleji "vodsejpalo".